Legendárny film Forrest Gump čaká remake! V čom je ale háčik?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je v kinematografii vôbec legálne natáčať nové verzie kultových filmov ako Krstný otec, Vykúpenie z väznice Shawshank alebo Forrest Gump? Pretože práve posledný zmienený film z roku 1994 od režiséra Roberta Zemeckisa čaká remake. Je tu však jeden veľký háčik, ktorý mení pohľad na celú situáciu.

Nebude sa totižto jednať o hollywoodsky remake, pretože nová verzia vznikne v Bollywoode! Pokiaľ s týmto pojmom nie ste oboznámení, radi vám ho priblížime. Ide totižto o indický filmový premysel, ktorého produkcia je zameraná na filmy v hindčine. To samozrejme znamená, že Toma Hanksa nahradí v hlavnej úlohe Ind! A to si určite nenecháme ujsť…

TIP na film: Forrest Gump | Príbeh o neobyčajnom mužovi a jeho živote
Zdroj: readingatrecess.com

Kto nahradí Toma Hanksa?

Portál THR prezradil, že hlavnú úlohu stvárni indická hviezda Aamir Khan. Pre indické publikum treba mať aj adekvátny názov, takže snímka vyjde pod menom Lal Singh ChadhaNa režisérsku stoličku zasadne Advait Chandan, ktorý má na konte úspešnú hudobnú drámu Secret Superstar z roku 2017. Ako sa o tomto filme vyjadril budúci Forrest Gump?

„Kúpili sme práva od Paramountu. Vždy som miloval scenár filmu Forrest Gump. Je to nádherný príbeh o tejto postave. Tento film navodzuje dobré pocity. Je to film pre celú rodinu.“

Aamir Khan
Zdroj: bbc.co.uk

Herec ďalej prezradil, že sa začne natáčať už v októbri. Možno si to ani neuvedomujete, no Bollywood produkuje ročne aj cez 2000 filmov. Ide tak o jeden z najväčších filmových priemyslov na svete.

Zároveň nepôjde ani o jediný americký film, ktorý dostane vlastnú indickú verziu. Na pláne sú aj tituly ako Mlčanie jahniat, Na vine sú hviezdy, Gauneri či Chef.

Bude naozaj zaujímavé sledovať, ako sa indický filmový priemysel ujme tohto kultového a legendárneho príbehu. Tak čo, dáte mu šancu (aspoň zo srandy) aj vy?

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -