9-ročný hráč Fortnite sa rozplakal na streame po tom, čo dostal ban na 4 roky

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Hovorí vám niečo meno Zenon? Zrejme nie, no ide o úspešného hráča hry Fortnite z Brazílie. Je tu ale jeden veľký problém, má totiž len 9 rokov. Hneď ako Epic zistil, že hral na turnajoch o peniaze, dostal ban na 4 roky, pretože na tých sa môžu len zúčastniť hráči starší ako 13 rokov.

Tento týždeň sa napríklad zúčastnil kvalifikácie na FNCS Solos, kde sa aj umiestnil. Na tejto súťaži by sa v hlavnej časti hralo o milióny dolárov. Na internete sa neskôr objavil klip, kde dostal chlapec ban priamo na svojom streame a rozplakal sa. Musel ho prísť utešovať jeho otec.

Máme ho ľutovať?

Je síce smutné a srdcervúce vidieť malého chlapca plakať, no dalo sa to čakať. Epic má svoje dôvody, prečo nastavil spodnú hranicu veku. 9-ročné dieťa nemá čo hrať o milióny dolárov a takisto ani nechápem, ako môže streamovať na Twitchi.

K problematike sa vyjadril aj Banks, majiteľ Faze Clanu. Vo svojom tweete sa čuduje, prečo Epic nenechá hrať deti hru, ktorá je zjavne určená pre deti. Človek by si myslel, že majiteľ takejto významnej organizácie bude mať dostatok rozumu na to, aby pochopil závažnosť tejto veci, no očividne to tak nie je.

Ban na 4 roky znie síce drsne, no je to maximálne fér. Ak by Epic udelil jednu výnimky, mohol by rovno celé pravidlo zrušiť a na turnajoch by hrali 5 ročné deti. Zenon dostane unban presne v deň svojich 13. narodenín. Dovtedy môže hrať len casual.

Fortnite Zenon
Zdroj: estnn.com

Vek je veľkým problémom

Vek je v e-športe veľkým problém. 13-ročná spodná hranica pre Fornite je ešte celkom mierna. Napríklad, ak chcete hrať na tých najväčších turnajoch v Counter Strike: Global Offensive, musíte mať minimálne 16 rokov.

Presne tento problém mal aj slovenský supertalent Dávid „Frozen“ Čerňanský. Poctivo však trénoval a počkal si. Dnes má 17 rokov, hrá v Mousesports a patrí k svetovej špičke. Malé deti jednoducho nemajú čo hľadať v e-športe.

Čo si myslíte o celej tejto situácii? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: kotaku.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -