Fortnite si na svoj Android len tak ľahko nestiahnete! Kde hru zoženieme mimo Google Play?

Nenechajte si ujsť

Fortnite na iPhone máme už dlhšie, no na Android zatiaľ neprišiel, aj keď sa o ňom veľa hovorilo. Za posledných pár mesiacov sme mohli v obchode Google Play nájsť mnoho napodobnenín Fortnite, ktoré však väčšinou obsahovali vírus, no ľudia to aj tak sťahovali. Nakoniec však Fortnite na Google Play ani neuvidíme! Prečo?

Fortnite na Android – bez Google Play!

Je to oficiálne! Fortnite si v obchode Google Play nestiahneme! Získať ho budeme môcť pomocou ich vlastnej aplikácie, ktorú si stiahneme na webových stránkach Epic Games. Prečo však toto vývojárske štúdio ide touto cestou? Veď na Google Play by malo takmer určite viac stiahnutí! Objasnil nám to Tim Sweeney, CEO štúdia, ktoré stojí za Fortnite.

Epic Games chce mať priamy vzťah so svojimi zákazníkmi na všetkých platformách kde je to možné.

Samozrejme to, že chcú mať najlepšie spojenie s hráčmi nie je jediným dôvodom. Druhý a možno aj oveľa dôležitejší je to, že Epic Games by sa o zárobky muselo deliť s Google. Google by si prišiel až na 30% zo ziskov, čo je pre vývojárov priam nepredstaviteľná suma.

Fortnite nebude na Google Play
Zdroj: fortnite.wikia.com

O akú sumu by sa Epic Games muselo deliť?

Za prvé tri týždne Fortnite na iPhone štúdio zarobilo neuveriteľných 15 miliónov dolárov. Keby z tejto sumy išlo 30% pre Google, to znamenalo až 4,5 milióna! Navyše musíme rátať aj s tým, že používateľov Androidu je oveľa viac a tak budú zárobky zrejme ešte väčšie.

Fortnite nebude na Google Play
Zdroj: pcgamesn.com

Pomôžu si vývojári týmto krokom?

Pomôžu si však v Epic Games týmto krokom? Osobne mi to nie je úplne jasné, aj keď štúdio to má určite dobre premyslené. Podľa mňa by bolo lepšie dať hru na Google Play už len kvôli tomu, že by sa takmer určite predalo viac kópií. Epic Games popri tom musí myslieť na výrobu novej aplikácie – launcheru na hru. Avšak ak sa nechcú deliť o 30% zárobkov s Google Play, je to dobrá voľba.

Aký máte názor vy? Myslíte si, že si vývojári pomohli, alebo by bolo pre nich lepšie, aby sme hru mali v obchode Google Play? Napíšte nám váš názor do komentárov!

Zdroj: techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -