Fortnite prišiel o ikonickú časť mapy! Ako sa to stalo a čo bude nasledovať?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Jedna z najviac ikonických lokalít zmizla z hry Fortnite. Ide o pokračovanie dlho trvajúceho eventu, ktorý začal už vcelku dávno. Vlnu zmien po mape odštartovala aktualizácia, ktorá nám priniesla mysterióznu pokladnicu, pripomínajúcu niečo mimozemské. Vchod do nej sa nachádzal pri Loot Lake, z ktorého sa hráči transportovali do tejto záhadnej novej dimenzie. Ako tento event dnešným dňom pokračuje a kam sa podeli Tilted Towers?

fortnite tilted towers
Zdroj: extranews.net

Tilted Towers sa vyparili!

Po vstupe do dimenzie, ktorá sa objavila pri Loot Lake, nás v nej čakalo 6 predmetov, ktoré boli v minulosti odstránené z hry. Nadchádzali sa uzavreté za sklom, pričom hráči sa museli spoločnou snahou snažiť o ich „vyslobodenie.“ Do hry sa mohol vrátiť jeden item, ktorého ochranné sklo hráči dokážu rozbiť. Aj keď bolo na výber viacero obľúbených zbraní, napríklad aj Infinity Blade, hráči si nakoniec spoločnými silami zvolili drum gun. Tá sa do hry vráti niekedy po celosvetovom turnaji.

Po tejto časti eventu sa hráči vrátili späť na ostrov, kde vybuchla sopka. Masívna explózia zavalila mnoho miest horúcou lávou a popol stmavil oblohu. Kusy skaly spod zeme vyleteli zo sopky a zdevastovali veľkú časť mapy. Taktiež zničili ikonické Tilted Towers, ktoré sú momentálne zrovnané so zemou. Poškodené boli aj zóny ako Retail Row a iné. Zo sopky sa momentálne stále valí dym a pripomína veľké zmeny v mape, ktoré tento event zatiaľ priniesol.

Zdroj: theverge.com

Rekapitulácia eventu

Zvláštne veci sa diali už od polovice apríla. Všetko to začalo vyššie zmienenou záhadnou pokladnicou, ktorá sa objavila pri Loot Lake. Popri tom mali hráči za úlohu kolektívne posúvať po mape mysteriózne runy. Postupom času ich na určené miesto dopravili až päť, pričom kvôli jednej museli „kŕmiť“ sopku odmenami. Vtedy sme prvýkrát videli, že čoskoro pravdepodobne vybuchne. Po mape sa medzičasom zatiaľ diali rôzne veci, ktoré naznačovali, že onedlho sa stane niečo veľké.

Viac zmien príde v 9. sezóne Fortnite, ktorej by sme sa mali dočkať už 9. mája. Aký máte zatiaľ názor na zmeny v mape? Čo čakáte, že sa stane počiatkom novej sezóny? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -