Po Twitteri koluje príspevok o Fortnite seriáli! Kde je pravda?

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Na Twitteri sa objavila správa o tom, že Fortnite príde s novým televíznym seriálom. No už od začiatku bolo vidieť, že je to jasný podvrh. Prečo sa takejto falošnej správy chytili aj veľké média a ako na to zareagovali zamestnanci Epic Games?

5 zaujímavých faktov o fortnite
Zdroj: hdqwalls.com

Falošný Fortnite seriál

Na sociálnej sieti Twitter pristál tweet o tom, že Fortnite nebude už len hrou, no bude mať aj vlastný televízny seriál. Táto informácia prišla z falošného účtu Disney XD, @disnayXD, ktorý má ešte aj emotikon glóbusu za názvom, aby to tak nejak vyzeralo, že profil je overený. Jedná sa však o falošný profil na paródie. No takýto žart dokázali retweetnuť už tisíce ľudí, medzi ktorými nechýbajú aj známe stránky. Ako to, že sa nechali nachytať?

Falošný príspevok šíria aj veľké stránky

Jednou z nich je NME, stránka ktorá má na Twitteri už cez 900 000 followerov. Tá o tom dokonca napísala tak, ako by sa seriál mal reálne uskutočniť. Odpísal im preto jeden zo zamestnancov Epic Games, ktorý to už zrejme nevydržal. Nick Chester, zamestnanec spoločnosti stojacej za hrou Fortnite, povedal toto:

„Naozaj zverejňujete správy z falošných Twitter účtov ako keby to bola pravda? Toto snáď ani nie je možné, však? Pretože by to bolo nezodpovedné a vieme, že NME by niečo také nikdy nespravilo… Žeby aj váš profil bol falošný?“ *kontrolujem si hláskovanie NME*

Vidieť už môžeme dokonca aj sneak peek

17. júla vyšiel už aj „sneak peek“ z nového seriálu, ktorý k nám vraj mal prísť. No keď zbadáte video, hádam už nebudete ani trošku pochybovať o tom, že sa jedná o totálnu paródiu. No aj napriek tomu má už cez 16 000 videní. Mimochodom celý Twitter účet tohto falošného účtu sa zaoberá len falošnými informáciami.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=tX-8zCodJI0]

No musíme uznať, že Fortnite nie je len obyčajná Battle Royale hra a pri jej príbehu a hlavne jej mapy by sa naozaj kratší seriál natočiť dal! Čo vravíte?

Uverili ste aj vy tejto falošnej informácií, keď ste uvideli tweet? Alebo vám bolo od začiatku jasné, že sa jedná len o paródiu? Napíšte nám do komentárov!

ZDROJign

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -