Viac online režimov, stovky vozidiel a nádherný vizuál. Forza Horizon 5 ťa v prvej ukážke zavedie do Mexika

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Jedným z najväčších oznámení na hernej konferencii E3 2021 je bez pochyby vydanie pretekárskej hry Forza Horizon 5, ku ktorej sme vďaka Xbox & Bethesda Games panelu dostali krásny gameplay trailer. V ňom si môžeš od prvých momentov všimnúť, že vizuál novej hry je pôsobivejší než kedykoľvek predtým a tentokrát zavítame na cesty slnečného Mexika. Na vlastnej koži si to budeme môcť vyskúšať od 9. novembra 2021 na konzolách Xboxu a PC.

Vychutnaj si prepracovaný gameplay trailer na Forza Horizon 5:

Ponúknuté zábery v 4K rozlíšení dodávajú celému hernému zážitku oveľa hlbší význam. Po celý čas sa pozeráme na rozmanité krásy mexického prostredia (na malý moment vidieť v pozadí aj mayskú pyramídu), pričom niektoré nové prvky čerpalo vývojárske štúdio Playground Games priamo zo skutočného sveta. Zahŕňa to napríklad realistické cykly striedania dňa a noci, ako aj nový systém počasia – obzvlášť pôsobivá je prašná búrka. Najdôležitejšou súčasťou hry sú však jednoznačne vozidlá, ktorých nebude vôbec málo. Vývojár sľubuje stovky reálnych vozidiel prevzatých zo skutočného sveta.

Okrem herného prostredia a počasia nám gameplay trailer odhalil niektoré z najatraktívnejších aspektov hry. Medzi nimi aj nová kampaň s názvom Expedition, kde bude tvojou úlohou preskúmať určitú oblasť mapy s rôznymi nástrahami a výzvami.

Hra je zameraná na multiplayer

Pre obľúbencov závodných hier sa otvárajú úplne nové možnosti. Nechýba ani populárny Battle Royale režim The Eliminator, s ktorým zažijeme určite veľa zábavy i nervov. Ďalej tu máme mini hru Pinata Pop, kde budeme musieť zbierať piňaty umiestnené v celej oblasti mapy.

Posledných dôležitým online režimom je Events Lab. Ten umožňuje hráčom vytvárať si vlastné herné režimy a jazdiť podľa svojich pravidiel. Chceš pretekať cez bowlingové kolky alebo obrovské bežecké pásy? Nech sa páči, v tejto hre bude možné všetko.

S príchodom najbližších mesiacov by sme sa mali o tejto exkluzívnej pretekárskej novinke dozvedieť viac informácií, takže určite nikam neodchádzaj. Forza Horizon 5 vyzerá byť najdokonalejším kúskom z najlepšej závodnej série súčasnosti, o čom sa presvedčíme už o pár mesiacov, kedy hra vychádza zarovno dlho očakávanej akčnej strieľačky Halo Infinite.

Páčil sa ti prvý gameplay trailer na hru Forza Horizon 5? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -