Extrémne populárna televízna adaptácia Piesne ľadu a ohňa od stanice HBO sa už onedlho dočká šiestich nevídane dlhých častí. Po dlhej pauze k nám už onedlho dorazí 8. séria Game of Thrones, ktorá bude zároveň poslednou. Fanúšikovia však vôbec nemusia smútiť, pretože to najlepšie máme stále pred sebou. Ako sa skončí tento veľkolepý príbeh a kto nakoniec zasadne na Železný trón? Všetko začneme zisťovať už 14. apríla, kedy sa odvysiela prvá epizóda poslednej série!

Finálna bitka Game of Thrones
Zdroj: pngimg.com, wallpapermaiden.com, winteriscoming.net

Nové fotky z 8. série Game of Thrones

Game of Thrones pred pár rokmi začalo monumentálny príbeh, ktorý ovládol televíziu. Postupom času sa pred našimi očami odkrýval dej plný komplexných vzťahov, navrstvených línií a tajomných postáv. To, čo nás čaká v 8. sérii, je vyvrcholenie všetkých jednotlivých momentov, ktorých vývoj sme počas rokov sledovali. Aj preto je jasné, že nadchádzajúcich 6 častí musí byť naozaj ohromných. Toto prianie sa nám vyplnilo potom, čo riaditeľ HBO prehlásil, že posledné diely seriálu pripadajú skôr ako filmy.

Po najkrvavejších a najšokujúcejších momentoch televízie si Game of Thrones vo svojej poslednej sérii privlastní ďalšie “naj”. Popritom však nesmieme zabudnúť, prečo sme si tento príbeh tak veľmi obľúbili. Sú to, samozrejme, postavy. Oproti prvým častiam sa celkové množstvo charakterov zreteľne zúžilo a zostalo už len zopár vyvolených. No a práve táto skupinka tých, ktorí doteraz prežili, rozhodne o budúcnosti Westerosu! Poďme sa s nimi po dlhšom čase znova pozdraviť, načo nám poslúžia prvé oficiálne fotky z 8. série Game of Thrones:

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ako sme čakali, fotky nám neodhaľujú nič dôležité. Je však skvelé znova vidieť momentálnych 12 najdôležitejších postáv. Taktiež predpokladáme, že toto číslo sa zníži po útoku na domov Starkovcov. Podľa čierneho brnenia a kožušín ale vidíme, že všetci (okrem Cersei) sú na Nočného kráľa pripravení v pevných kamenných hradbách severského hradu. Úplne posledným čriepkom informácií z týchto fotografií je, že Jaime Lannister bude podľa čierneho brnenia tiež pomáhať s obranou Winterfellu a možno sa formálne pridá do Nočnej hliadky.

Ste fanúšikom, pre ktorého aj tieto fotky znamenajú veľa? Potom sa už určite neviete dočkať 14. apríla, kedy bude mať premiéru prvá časť poslednej série Game of Thrones!

Foto: ew.com
Zdroj: screenrant.com, ew.com