FOTO: Vylepšené monštrum Bugatti Chiron Pur Sport za 3 milióny sa objavilo na trati

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najrýchlejšie sériovo vyrábané vozidlo sveta Bugatti Chiron dostane vylepšenie a novým členom rodiny sa stane model s označením Pur Sport. Celú galériu fotiek z testovania nájdete nižšie v článku.

Tvorcovia hyperauta majú v rukáve stále veľa zaujímavých nápadov na ďalšie rozšírenie ich zostavy rýchlostných modelov. Jedna z najvyhľadávanejších značiek luxusných automobilov sa rozhodla inovovať, a tak sa dočkáme niekoľkých noviniek.

Čo všetko dokáže vylepšené Bugatti Chiron Pur Sport?

Hyperauto s označením Pur Sport je omnoho viac ako len ďalší Chiron s odlišným vzhľadom, pretože táto beštia prešla výraznými zmenami. Môže sa pochváliť pevnejším podvozkom a prevodovkou s kratším pomerom, zatiaľ čo motor s objemom 8,0 litra teraz pracuje pri 6900 otáčkach za minútu.

Bugatti Chiron Pur Sport
Zdroj: motor1.com

Okrem iného nechýba ani výmena pneumatík a najnovší model bude obsahovať pneumatiky Michelin Sport Cup 2R s novým vývojom, ktorý ponúka o 10 % lepšiu kompatibilnosť s vozovkou. Chiron je taktiež o 50 kg ľahší ako bežný model. Výrobca upravil aj aerodynamiku vozidla a geometrické odpruženie.

Testovanie v náročných podmienkach

Všetky zmeny môžu byť ešte niekoľkokrát optimalizované a dôkladne otestované pred samotným začatím výroby. Spoločnosť Bugatti sa rozhodla otestovať dva prototypy na okruhu v Teutoburskom lese z dôvodu zložitosti trate.

Okruh dlhý 4,2 km má deväť pravotočivých a desať ľavotočivých zákrut, pričom auto stále stúpa a klesá počas zmien nadmorskej výšky až do 70 metrov. Aj z tohto dôvodu je okruh považovaný za jeden z najnáročnejších v Európe. Takže nám všetkým dáva zmysel to, prečo automobilka Bugatti chcela vyskúšať ich najnovšie prototypy práve tam.

Na testovaní sa podieľa osem inžinierov, ktorí musia pracovať v obmedzenom počte, aby dodržiavali bezpečnostné predpisy stanovené v dôsledku šíriacej sa pandémie nového koronavírusu.

Ďalšie testovanie je naplánované na koniec tohto roka Nürburgringu. Výroba by sa mala započať ešte v druhej polovici roka 2020 a z továrenských pásov zíde len 60 kusov. Cena nového Bugatti Chiron Pur Sport je odľahčujúcich 3 000 000 eur.

Čo hovoríte na nové hyperauto značky Bugatti, ktoré svojou rýchlosťou schová do vrecka každého konkurenta? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -