Netflix prináša užitočnú funkciu, ktorá váš účet ochráni pred nežiadanými návštevníkmi

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Fakt, že drvivá väčšina predplatiteľov streamovacej služby Netflix zdieľa svoj profil s najbližšími, nie je žiadnou novinkou. Ľudia často zdieľajú svoje prihlasovacie údaje rodine, partnerom alebo kamarátom. Niektorí určite poznajú aj notoricky známu vetu „Požičaj mi prosím Netflix, chcem si pozrieť jeden film,“ a o týždeň je váš profil zamorený rozpozeranými filmami a seriálmi, ktoré ani nesledujete.

Ešte horším prípadom je nedobrovoľné ukradnutie prihlasovacích údajov, ktorých predaj je na internete úplne bežnou vecou. Za dve eurá si ktokoľvek dokáže na stránkach s ukradnutými účtami kúpiť prihlasovacie údaje k účtu, ktorý môže byť pokojne aj váš.

Netflix
Zdroj: Netflix

Nová funkcia na Netflixe

V tom lepšom prípade si parazita na vašom účte všimnete vďaka tomu, že sa vám do zoznamu ‚To watch‘ začnú pridávať nekvalitné akčné filmy. Vtedy by mala stačiť jednoduchá zmena hesla. V horšom prípade to nikdy nezistíte a za vaše peniaze budú ostatní sledovať obsah za pár grošov.

Pokiaľ teda nechcete, aby váš profil aj naďalej využívali paraziti, bývalí partneri alebo chudobní súrodenci, tak Netflix priniesol naozaj užitočnú funkciu. Na každý individuálny profil (nie celý účet) si teraz dokážete nastaviť vlastný pin kód. Do vášho účtu sa síce s emailom a heslom dostať dokážu, no vďaka unikátnemu pin kódu sa už nedostanú za stenu uvítacej obrazovky.

Netflix
Zdroj: idownloadblog.com

Ako si nastaviť pin kód?

Nová funkcia zároveň funguje ako rodičovská kontrola, teda zámok, ktorý vašim ratolestiam nedovolí pozerať Sex Education a ostatné nemravné seriály cez váš profil. Nech si len pekne ostanú na svojom detskom profile. Pin kód na profil si dokáže každý užívateľ nastaviť cez nastavenia účtu na mobile alebo počítači. Pokiaľ nie ste technicky zdatný typ, tak si to môžeme prejsť aj krok po kroku.

V prvom rade sa musíte prihlásiť do svojho Netflix účtu a následne si vybrať daný profil, ktorý chcete uzamknúť. V pravom hornom rohu potom uvidíte vašu profilovú fotku, ktorá vám ponúkne možnosť ‚Account‚. Po kliknutí sa ocitnete na ďalšej stránke, na ktorej sa musíte dostať do spodnej časti.

Netflix
Zdroj: cordcutters.com

Tam nájdete nastavenia s názvom ‚Profile and Parental Controls‚. Zvolíte si svoj profil a v sekcii ‚Profile Lock‚ kliknete na ‚Change‚. Následne od vás bude vyžadované heslo od celého účtu a potom sa konečne dostanete k zadaniu vlastného pin kódu. Nakoniec stlačíte ‚Save‚ a ualá, váš profil bude chránený pred všetkými záškodníkmi.

Skúste sa však vyhnúť kódom ako „0000“, „1111“ alebo „1234“, pretože to potom úplne stráca význam. Veríme, že túto funkciu využijú všetci rodičia, bývalí partneri alebo súrodenci, ktorí na svojom profile nechcú nikoho iného. My vám teda prajeme príjemné sledovanie bez prerušenia a nezabudnite, že Netflix & Chill je v čase pandémie najlepšou voľbou.

Do komentárov nám môžete napísať, aký kód si plánujete na profil dať. Alebo radšej nie?

Zdroj: ladbible.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -