Prvé Funko Pop k Marvel seriálu Secret Invasion je na svete! A nie je to nik iný ako samotný Nick Fury

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Prvé Funko Pop k Secret Invasion je Nick Fury

Marvel seriál, ktorý by nás mohol vrátiť nostalgicky späť, je práve Secret Invasion. Ten sa totiž zameria okrem iného aj na Nicka Furyho (Samuel L. Jackson), ktorý pôsobil v prvých fázach ako ten, čo spojil najväčších hrdinov na Zemi. Teraz ho čaká rovnako ťažká úloha v seriáli Secret Invasion, avšak ešte predtým urobil Nick Fury iný odvážny čin – ukázal sa ako Funko Pop figúrka.

Funko Pop figúrky sú zberateľské postavičky, ktoré sa v posledných rokoch stali trendom. Nejde totiž o hračky, čo znamená, že si ich radi kupujú milovníci filmov, ktorých postavy sú veľakrát vytvarované aj do týchto druhov figúrok. Každý väčší film a seriál, najmä komiksový, nám dnes ponúka veľa rôznych „popiek“, a v MCU to nie je tiež inak ako pravidlom.

Furyho predstavili na Comic Cone v New Yorku

V štúdiu Marvel to funguje zhruba tak, že zatiaľ čo dizajn figúrok k filmom vychádza pred vydaním samotného diela, pri seriáloch ich ukazujú postupne. Zvyčajne s každou epizódou predstavia jednu až dve nové popky. Je preto prekvapením, že seriál, ktorý ešte nevyšiel, má už predstavenú jednu figúrku. A dokonca hlavnej postavy. Stalo sa tak na tohtoročnom Comic Cone v New Yorku.

Figúrka nám ukazuje Furyho s bradou, bez prelepeného slepého oka a v čiernej čiapke, ktorú sme u neho už niekoľkokrát videli. Takýto výzor sa dal očakávať, pretože sme ho videli aj na jedinom zábere, ktorý sme zatiaľ k seriálu dostali. Fury na ňom tiež nemá prelepené oko a má na ňom pre neho atypickú dlhšiu bradu. Figúrka bola predstavená k tohtoročnej halloweenskej, a teda „Frightmare on Funstreet“ kolekcii.

secret invasion
Zdroj: murphysmultiverse.com

Čo nám nový seriál prinesie a aké známe tváre tam uvidíme?

Seriál nám ukáže rovnomennú udalosť z komiksov, počas ktorej istá skupina Skrullov infiltrovala vysoké postavenia na Zemi. V komiksoch totiž na rozdiel od MCU nie sú tou dobrou rasou a nový seriál nám to načrtne aj na obrazovke. Fury, spolu s veliteľom „dobrých“ Skrullov Talosom (Ben Mendelsohn), sa ako bývalý špión pokúsi toto sprisahanie prekaziť.

Talos doteraz Furyho zastupoval a doslova ním bol na Zemi (čo sme videli v Spider-Man: Ďaleko od domova). Fury bol zas na vesmírnej stanici Skrullov a pomáhal tam. Vrátiť sa má aj jeho pravá zástupkyňa Maria Hill (Cobie Smulders), Everett Ross (Martin Freeman) či War Machine (Don Cheadle). Tešiť sa ale môžeme aj na nové tváre, medzi ktoré patrí napríklad Kingsley Ben-Adir, Killian Scott, Carmen Ejogo alebo Christopher McDonald.

Secret Invasion herci
Zdroj: twitter.com

Najväčším lákadlom na seriál sú ale zrejme herečky Olivia Coleman, známa zo seriálu The Crown, a hviezda milovaného seriálu Game of Thrones, Emilia Clarke. Aké úlohy budú mať je zatiaľ neznáme, aj keď o Clarke sa šepká, že by si mohla zahrať niekoho z rasy Skrullov. Dozvieme sa to ale možno na blížiacom sa D23 Expe (9.-11. september), alebo keď seriál vyjde na jar 2023.

Čo hovoríte na novú Funko Pop figúrku? Ak sa u nás bude dať kúpiť, bude zdobiť aj vašu poličku?

Zdroje: comicbook.com, murphysmultiverse.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -