V kinách pohorel, teraz znova skúša šťastie. Akčný hit 2024 dorazil online

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Furiosa je online

Aktualizácia 25. 06. 2024: Prequelový kúsok zo ságy Mad Max si v kinách neviedol vôbec dobre. Dokonca sa určuje za prepadák, aký štúdio Warner Bros. už nezažilo takmer 30 rokov. Preto to aktuálne skúša spoločnosť s filmom Furiosa iným spôsobom. Spolu s tým ako oznámili vydanie na BluRay, ktoré bude 13. augusta, informovali aj o prekvapivo skorom vydaní online.

Snímka ešte nie je v kinách ani mesiac a už je dostupná digitálne od 25. júna. Môžete si ju prenajať na vybraných PVOD službách ako AppleTV a Google Play Filmy v Ultra HD kvalite za cenu 29,99 dolárov. Diváci budú mať od prenajatia 48 hodín, aby si snímku pozreli.

film furiosa mad max
Zdroj: TMDB

Pôvodný článok

Aktualizácia 11.06.2024: Najnovší prírastok do série Mad Max, akciou nabitý prequel Furiosa, sa naďalej prepadá. Ani tretí týždeň po uvedení sa nedokáže vyšplhať v zárobkoch na očakávané číslo. Doteraz sa jej podarilo priniesť z celého sveta 140 miliónov dolárov, čím snímka nepokryla ani produkčné náklady, ktoré činili 160 miliónov. Následkom toho začína byť postupne sťahovaná z kín.

Na problém upozornil analytik Luiz Fernando, ktorý predpovedal, že za celý čas pôsobenia v kinách v Spojených štátoch by mohol film priniesť iba 72 miliónov. Vychádzal pritom z informácie, že za minulý týždeň snímka zarobila neuspokojivých 4,2 milióna. Kiná začali reagovať a film sa prestáva premietať. Zo svojho obehu ho v USA stiahlo už 880 kín.

Pre divákov to môže znamenať skoršie uvedenie do online priestoru. Iný akčný kúsok z tohto roka, film Kaskadér, pri ktorom sa tiež uvažovalo o hite, v kinách neuspel, a preto ho priniesli do online priestoru už dva týždne po premiére. Furiosa tak od pridania na streamovaciu službu Max nemusí byť vôbec ďaleko.

Furiosa trailer
Zdroj: Warner Bros. Pictures / YouTube

Pôvodný článok

Počas uplynulých dní do kina vstúpil ďalší akčný trhák tohto leta Furiosa: Mad Max sága. Akciou nabitú oktánovú jazdu pred príchodom do kín sprevádzali nadšené ohlasy kritikov aj 7-minútový standing ovation na premiére na festivale v Cannes. Ani skvelé dojmy ani povesť najlepšieho akčného filmu však divákov na návštevu kina nepresvedčili. Furiosa má za sebou veľmi kostrbatý víkend a úspech svojho predchodcu pravdepodobne nenapodobní.

Na verdikt je síce ešte priskoro, štart na najväčšom filmovom trhu – USA však nič dobré nenasvedčuje. Furiosa za prvé dni v USA zarobila iba 10 miliónov a očakáva sa, že v amerických tržbách za otvárací víkend zarobí 31 až 33 miliónov dolárov. Ak sa tieto odhady potvrdia, pôjde o najhorší otvárací víkend počas tzv. Memorial Day, sviatku Dňa obetí vojny za posledných 29 rokov.

Furiosa: Mad Max sága
Zdroj: Continental film

Deadline informuje, že naposledy takto slabé výsledky kiná v USA videli ešte v roku 1995 pri filme Casper. Furiosa si už teraz vedie horšie aj v porovnaní s pôvodným filmom Zbesilá cesta z roku 2015, ktorý v kinách napokon zarobil 380 miliónov dolárov. Pri Furiose boli očakávania vyššie, štúdio Warner Bros. Pictures ich však pravdepodobne bude musieť krotiť. Akčnému blockbusteru na chrbát dýcha dokonca aj rodinne ladený Garfield, ktorý v kinách štartoval v rovnaký deň.

Furiosa navyše už o dva týždne bude čeliť silnej konkurencii v podobe štvrtého dielu Bad Boys, ktorý do kín prichádza na začiatku júna. Opäť sa tak ukazuje, že kiná majú veľký problém vrátiť sa úroveň návštevnosti spred COVID-19.

Pôvodný článok:

Niektoré zdroje uvádzajú, že aplauz po premiére snímky Furiosa: Mad Max sága na Festivale v Cannes trval 7 minút, iné dokonca tvrdia, že bol 8-minútový. Nadšenie festivalového publika medzičasom stihli doplniť aj pozitívne ohlasy divákov a diváčok slovenskej premiéry a film z postapokalyptického sveta Šialeného Maxa si už teraz môžu pozrieť vo vojom kine aj všetci slovenskí fanúšikovia a fanúšičky. Na čo sa majú tešiť?

Austrálsky režisér George Miller bol desaťročia považovaný za filmárskeho vizionára a akčný veľkofilm Mad Max: Zbesilá cesta z roku 2015 verejnosť utvrdil v názore, že jeho majstrovstvo stále rastie. Aj preto sa film, o ktorom sme donedávna vedeli len to, že bude tzv. prequelom Zbesilej cesty a rozpovie príbeh hrdinky menom Furiosa, stal jedným z najočakávanejších blockbusterov dekády.

V pôvodnej snímke stvárnila titulnú hrdinku herečka Charlize Theron, jej mladšiu verziu v aktuálnom filme hrá Anya Taylor-Joy, známa zo žánrových chuťoviek Čarodejnica, Rozpoltený či Menu. Spoločnosť jej na plátne robí Chris Hemsworth, preslávený najmú úlohou Thora vo filmových adaptáciách komiksov vydavateľstva Marvel. Spoločne sa preháňajú na rôznych dopravných prostriedkoch vyschnutou krajinou našej budúcnosti.

Furiosa: Mad Max sága
Zdroj: Continental film

Príbeh z dôb pred Zbesilou cestou

Mladá Furiosa je na začiatku filmu vytrhnutá z rodného Zeleného miesta mnohých matiek a padne do rúk veľkej motorkárskej skupiny, vedenej svojským Warlordom Dementom. Ten narazí na obávaného Immortana Joea a ich boj o nadvládu nad vyprahnutým územím poznačí aj osud Furiosy. Zohrá v boji dôležitú úlohu a stane sa tou hrdinkou, ktorú poznáme z filmu Mad Max. Zbesilá cesta. Bude ju to však stáť neskutočne veľa…

„Je to o dievčati, ktoré uniesli ešte ako dieťa a ktoré sľúbi, že sa vráti domov, nech to stojí, čo to stojí. A ona naozaj strávi celý život hľadaním cesty domov. Je to odysea. Cieľom odysey nie sú ani tak skutočné udalosti ako to, čo sa odohráva v duši protagonistu. Takže je to jednak o tom, čo sa stane s ňou, keď sa pokúša vrátiť domov, a jednak kým sa stane – Furiosou,“ hovorí o svojej novinke režisér a scenárista George Miller.

Furiosa: Mad Max sága
Zdroj: Continental film

Tvorca zároveň dodáva, že nechcel len opakovať to, čo malo úspech v predchádzajúcom filme. Hovorí najmä o akčných sekvenciách, ktorými sa Zbesilá cesta preslávila. „Vo Furiose je, samozrejme, kopec akcie. Inej akcie. Myslím si, že keby sme len zrecyklovali, čo sme urobili v Zbesilej ceste, výsledok by bol čistý cynizmus, lebo vždy, keď vidíte zopakované niečo, čo bolo úspešné v minulosti, pôsobí to na vás ako anestetikum, otupí vás to. Musí to mať v sebe niečo veľmi svieže. Musí to byť jedinečne povedomé. Podľa mňa môžem povedať, že akcia vo Furiose je jedinečne podobná akcii v Zbesilej ceste.“

Slová vizionárskeho filmára si môžu diváci a diváčky práve v týchto dňoch overiť na plátnach kín. Do tých slovenských akčný thriller Furiosa: Mad Max sága prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Zdroj: TS Continental film

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -