Scéna Galadriel a Froda dostane nový rozmer. Seriál Pán prsteňov vysvetlí desivý detail príbehu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Galadrie, Sauron a Prsteň

Záver prvej série nás výborne navnadil na to, čo očakávať od fantasy seriálu v 2. sérii. Tri ukuté prstené moci, vzostup Saurona a neporovnateľne lepšia dynamika príbehu. To je len málo náznakov z traileru, ktoré poriadne navnadili divákov.

Seriál veľkolepo opisuje udalosť, kedy ukáťe Galadriel, Elronda a kováča Celebrimbora s Prsteňmi moci a ich konfrontáciu so Sauronom.

Významnou udalosťou bude aj to, že Galadriel bude nosiť svoj prsteň v 2. sérii The Rings of Power, pričom výkonný producent naznačil, ako to zmení jej charakter a odhalí jej odlišnú perzónu. O téme informuje Screenrant.

Zdroj: Amazon Studios

Rovno v prvých častiach 2. série zvrat

Prstene moci menia postavy, ktoré ich nosia, a Galadrielino myslenie a motivácia budú v druhe sérii na pretrase. Najviac ju ovplyvnia pocit viny, že pomohla temnému pánovi k návratu a samotný návrat Saurona k moci.

Tvorcovia upresnili, že v seriáli budeme môcť naplno vidieť ničivú moc Prsteňov moci.

Keď si Galadriel prvýkrát nasadí Prsteň moci – Nenya, ide o veľmi špeciálny moment. Je to chvíľa, ktorú sme sa snažili zachytiť vo veľkolepom duchu hneď na začiatku druhej série. 

Prstene dokážu nositeľov meniť rôznymi spôsobmi. UVIDÍME Galadriel, ktorá musí čeliť svojich chybám. Musí akceptovať, že jej intuícia nie je vždy dokonalá.

Rovnako musí čeliť otázke, či sa mýli aj tentokrát a akým smerom sa vydať, aby odvrátila zlo, ktoré sa aj s jej pričinením ženie do Stredozeme.

Práve to, že Sauron ukuje tajný prsteň moci v Hore osudu rozpúta konflikt nevídaných rozmerov

V seriáli sa teda Galadriel stretne s Prsteňmi moci prvýkrát a uvidíme, ako na ňu bude vplývať. Nie je to však prvýkrát, čo je v kontakte so slávnym temným prsteňom, aj keď chronologicky príbehovo áno. V ikonickej pôvodnej filmovej trilógii Petera Jacksona sa Galadriel stretne s Frodom, kedy zacíti silu Sauronovho prsteňa a je zrejmé, že má na ňu negatívny vplyv.

Keď Frodo dobrovoľne ponúkne Galadriel Prsteň moci, elfka sa rozhodne ukázať Frodovi, čo by sa stalo, keby Prsteň moci prijala. Jej postava sa dramaticky mení a stáva sa hrozivou postavou, ktorá symbolizuje temnú stránku moci Prsteňa.

Scéna, v ktorej Galadriel vo filme odmieta prsteň, súvisí práve s jej skúsenosťami z Druhého veku a seriálom Amazonu, keď nosila svoj pôvodný prsteň vody. Uvedomila si nebezpečenstvo a pokušenie vychádzajúce z prsteňov. V každom prípade pôjde o veľmi zaujímavý vhľad do postavy, ktorú majú fanúšikovia radi už od čias pôvodnej trilógie.

Pán prsteňov konečne ukáže aj ignorovanú postavu

Prehliadaná postava z Pána prsteňov sa konečne dostane aj na televízne obrazovky. Tvorcovia seriálu Pán prsteňov: Prstene moci potvrdili, že v druhej sérii diváci uvidia aj známu postavičku Toma Bombadila. Jedinečný a rovnako záhadný lesný muž bol v doterajších adaptáciách, vrátane slávnej trilógie Petera Jacksona, ignorovaný, čo sa však po novom zmení.

Tom Bombadil sa s istotou objaví v druhej sérii Pán prsteňov: Prstene moci. Spoločne s potvrdením jeho postavy bola odhalená aj prvá fotografia, na ktorej Bombadil s dlhými fúzmi stojí v čarodejníckom klobúku (pravdepodobne) vo svojom domove oproti Cudzincovi, ktorým je pravdepodobne Gandalf. Téme a tejto kontroverzii sa venujme v samostatnom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -