Slováci, vyťahujte svoje Samsungy. Aj tieto modely oficiálne dostali prelomovú aktualizáciu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ďalšie Samsung telefóny dostanú Galaxy AI

Aktualizované 4. mája 2024: Juhokórejský výrobca od 3. mája aj na Slovensku oficiálne prináša veľkú aktualizáciu s Galaxy AI. Po troch mesiacoch vydal nadstavbu One UI 6.1 určenú pre staršie smartfóny.

Funkcie, ktoré pôvodne prišli so sériou Galaxy S24, sa teda rozširujú na ďalšie modely. Nižšie v článku rozoberáme aktualizáciu do detailov.

Aktualizované 15. apríla 2024: Samsung v nečakanom kroku sprístupní funkcie umelej inteligencie Galaxy AI ešte starším zariadeniam, než bolo pôvodne avizované. Dostanú ju všetky vlajkové modely Samsungu z roku 2022:

 • S22
 • S22 Plus
 • S22 Ultra
 • Z Fold 4
 • Z Flip 4
 • Tab S8
 • Tab S8 Ultra

Spoločnosť aj týmto zariadeniam sprístupní pokročilé funkcie zabudovanej umelej inteligencie, najmä na sumarizáciu a preklad textu či úpravy fotografií. Výnimkou, ktorú staršie zariadenia nedostanú, je instantný spomalený záber. Táto funkcia, pomocou ktorej môžete okamžite vytvoriť spomalené video z obyčajného videa, bude dostupná len na modeloch z rokov 2023 a 2024.

Ak máte ešte staršie zariadenie, konkrétne S21, S21 Plus, S21 Ultra, Flip 3 alebo Fold 3, čaká vás taktiež milé prekvapenie. Nedostanete síce plnú verziu Galaxy AI, no získate prístup ku AI funkciám Circle to Search (zakrúžkovaním môžete vyhľadať čokoľvek z obrazovky telefóny) a Magic Rewrite (dotvorenie častí fotografií).

Galaxy AI dostali aj telefóny S23

Aktualizované 28. 3. 2024: Samsung sprístupní všetky funkcie Galaxy AI aj starším zariadeniam, konkrétne modelom Galaxy S23, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Fold5, Galaxy Z Flip5 a Galaxy Tab S9 (celá séria). Funkcie umelej inteligencie budú dostupné prostredníctvom softvérovej aktualizácie One UI 6.1, ktorá je na Slovensku dostupná od 28. marca 2024.

galaxy ai
Zdroj: redakcia REWIND.sk

Predstavenie Galaxy AI

Spoločnosť Samsung v januári predstavila nové telefóny Galaxy S24 UltraGalaxy S24+ a Galaxy S24. Predstavovali ďalší krok v postupnej evolúcii vlajkových lodí juhokórejského giganta. Okrem mierne väčších batérií, vylepšeného dizajnu (najmä pri Ultra) a dokonca aj zníženej cene pri základnom modeli ponúkli aj prekvapenie vo forme Galaxy AI.

A teraz nás Samsung opäť raz šokoval. Rozhodol sa totiž, že umelú inteligenciu sprístupní aj vybraným starším modelom. O novinke informoval na oficiálnom Blogu. Kompletný zoznam podporovaných telefónov nájdete nižšie v článku.

Ešte neviete, čo je to Galaxi AI? Ide o súhrn funkcií a nástrojov založených na umelej inteligencii, ktoré Samsung integroval priamo do softvéru nových telefónov. Vďaka nim dokážete napríklad rýchlo preložiť napísaný text, alebo dokonca naživo prekladať telefonické hovory. Tieto funkcie žiaľ zatiaľ nepodporujú slovenský jazyk, no pevne veríme, že podpora v budúcnosti pribudne.

Okrem toho sú prítomné aj rôzne vychytávky, pomocou ktorých dokážete napríklad rýchlo formátovať či sumarizovať text v poznámkach, hľadať alternatívne znenie vašich správ alebo previesť nahrávku hlasového záznamu do textovej podoby. Toto v slovenčine funguje. Funkcie síce nie sú ničím revolučné, podobné funkcionality už dlhšie sprístupňuje napríklad ChatGPT. Galaxy AI vyniká v tom, že ju máte priamo zabudovanú v telefóne.

Okrem práce s textom a jazykmi dokáže AI pomôcť pri úprave fotografií. Dokážete jedným klikom úplne vymazať nejaký objekt z fotky alebo ho presunúť. Funkcia podľa nášho testovania nie je dokonalá, ale taktiež dokáže za určitých podmienok šetriť čas – práve tým, že fotku nemusíte nahrávať do žiadnej aplikácie tretích strán.

Dostupné sú aj funkcie vymazania odrazov zo skla na fotkách či rýchle vylepšenie obrazu pomocou AI. Azda najužitočnejšou novinkou je všadeprítomný vizuálny vyhľadávač Google Lens. Stačí len podržať prst na tlačidle pre návrat na domovskú obrazovku a môžete zakrúžkovať a rýchlo vyhľadať na internete čokoľvek na vašom displeji.

Predchádzajúca generácia aj Foldy dostanú Galaxy AI

Všetky tieto funkcie sú po uvedení série Samsung Galaxy S24 dostupné zatiaľ len na tejto najnovšej generácii. Teraz sa však dozvedáme skvelé správy. Spoločnosť ich sprístupní aj niektorým starším zariadeniam. Funkcie Galaxy AI dostanú napríklad aj majitelia predchádzajúceho modelového radu Galaxy S23. Tešiť sa z nich budú aj niektorí používatelia skladacích smartfónov Samsung.

Funkcie starším zariadeniam postupne sprístupnia počnúc od konca marca. Dostanú ich prostredníctvom aktualizácie softvérovej nadstavby One UI 6.1.

Kompletný zoznam starších zariadení, ktoré dostanú podporu Galaxy AI:

 • Samsung Galaxy S23
 • Samsung Galaxy S23+
 • Samsung Galaxy S23 Ultra
 • Samsung Galaxy S23 FE
 • Samsung Galaxy Z Fold5
 • Samsung Galaxy Z Flip5
 • Samsung Galaxy Tab S9 (celá séria)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -