Game Of Thrones! – Fakty, ktoré ste nemuseli vedieť

Nenechajte si ujsť

Nikola Mikšová
Nikola Mikšová
Milá, mladá, pekná, usmievavá :)

Pre každého fanúšika aj nefanúšika seriálu Game Of Thrones. Zaujímavosti a pikošky z natáčania, zaujímave informácie a fakty o samotnom natáčaní alebo o samotnom autorovi Georgovi R. R. Martinovi. A taktiež niečo o zadku Jona Snowa. Toto všetko nájdete v tomto článku! 


Fakty o Game Of Thrones, ktoré ste nemuseli vedieť

1. Nie vždy rovnaké intro

Poznáte to, zapnete si seriálik Hra o tróny a začne hrať známa pesnička. Tum dum du-du dum dum, začnú sa točiť ozubené kolieska a na mape sa začnú postupne vysúvať domčeky. Nuda, tak to radšej pretočíme. Pozor! Na mape v intre sú zobrazované len mestá, ktoré sa v danom dieli spomínajú. Napríklad Harrenhal môžeme vidieť v epizódach 12 až 20.

2. Spackaný Pilot

Áno, to čo mi pokladáme za prvú časť, teda Pilot, nie je originál. Prvý Pilot nebol veľmi úspešný. Režiséri sa rozhodli vymeniť niekoľko hercov a režiséri svojou nedôslednosťou troška dobabrali. Niektorím divákom ani nedošlo, že Cersei a jej brat majú pomer, čož bolo predsa len dosť dôležité, kvôli následným udalostiam s následníkom trónu. Našťastie to natočili ešte raz a my vieme, že druhý pokus bol perfektný.

3. Jaime a jeho odpor

Povedali by ste, že Jaime je hrdý ochránca kráľa, svoje brnenie a meč miluje nadovšetko? Opak je pravdou. Herec, Nikolaj Coster, ktorý stvárnil v seriáli Jaimeho sa pred médiami vyjadril, že k svojmu brneniu má odpor a nosí ho nerád. Škoda, veď tomu peknému bloňďákovi to tak sluší. Aspoň vieme, že Coster je naozaj dobrý herec.

Jaime Lannister

4. Málo mužskej nahoty

Možno ste si to všimli, zatiaľ čo ženy sa zvliekajú skoro vždy a skoro všade, muži takí nie sú. Možno nám tým chcú niečo naznačiť a možno ide len o to viac ukázať ženskú krásu, ako sa k tomu vyjadril Jack Gleeson (Joffrey).

5. Jazyk dothrakov je skutočný

Ak ste si mysleli, že jazyk tých ľudí ústavne jazdiacich na koníkoch je len nejaký vymyslený, plný hatlanín, tak ste sa mýlili. Dothračtina má totiž svoje vlastné gramatické pravidlá a výslovnosť. Na vytvorení tohto jazyka sa podujali aj ozajstní jazykovedci. Podobne je na tom aj Valyrijský jazyk. Ak nebudete leniví a naťukáte si pár slov do googlu nájdete aj neoficiálny slovník Dothračtiny.

6.  Svadobné dračie vajce

Pamätáte na svadbu Daenerys a Khala Droga? Ako svadobný dar dostala tri dračie vajcia. Jedno takéto vajce dostal aj samotný autor ako svadobný dar, keď sa ženil vo februári roku 2011. To sú ale nové zvyky čo?

7. Koľko HODOR nájdete?

Vedeli ste, že slovom HODOR postava Hodora naozaj komunikuje? V seriály nájdete veľa ekvivalentov slova hodor. Existuje smutný hodor, naštvaný hodor, šťastný hodor, vystrašený hodor, prekvapený hodor a veľa ďalších.

Hodor

8. Mŕtvi v knihe žijú

Seriál Game Of Thrones je známy svojimi masívnymi úmrtiami postáv. No kto nečítal knihu nevie, že režiséri zabili viacej postáv ako sa píše v knižnej predlohe. Medzi ne patria: Shireen, Stannis Baratheon, muži nočnej hliadky Py a Grenn, Myrcella Baratheon, Barristan Selmy a Mance Rider.

9. Jon nemusel byť Jon

Všetky ženské srdcia pukajú pri krásnom a vysnívanom Jonovi, ktorého stvárnil herec Kit Harington. No nemuselo to tak byť, túto rolu mohol dostať aj iný tmavovlasý krásavec a to presnejšie Iwan Rheon, ktorý si nakoniec zahral Ramsaya Snowa.

10. Jonov zadok nie je Jonov

Pozadie, ktoré sme mohli vidieť v scéne, ktorá sa odohrala v jaskyni s Jonom a Ygritte, nepatrilo hercovi. Sám Harington sa vyjadril v interviw s US GQ: „Jediný krát, keď ste videli môj zadok, tak nebol môj.“ Mnoho žien môže teraz len zaplakať. A prečo vlastne toto dablérstvo? Jednoducho – Harington mal zlomený členok a sadra, poprípade ortéza, by v seriáli vyzerala divne.

Jon Snow

11. Money, money, money

Peniaze hýbu svetom, to vie každý. Ale to, že tento seriál riadne hýbe rozpočtom HBO, to každý nevie. Na natočenie jednej epizódy sa priemerne minie 6 miliónov dolárov. Bude to asi tým, že seriál sa natáča na troch kontinentoch a v šiestich štátoch. To sú ale peniaze čo? No zároveň seriál priniesol ekonomike Severného Írska viac ako 100 miliónov dolárov. Game of thrones tiež pomohli zachrániť vzácne plemeno prasiatok.

12. Konské srdce

V prvej sérii sme mohli vidieť Daenerys ako pri rituáli zjedla konské srdce. Samozrejme nebolo ozajstné. Bol to veľký gumový macko cukrík v tvare srdca. Mňam! No herečke veľmi nechutnalo, tá jedlá falošná krv bola realisticky nechutne lepkavá. Daenerys nakoniec strávila dlhšiu dobu na záchode.

Daenerys

13. Rapový album

Roku 2014 HBO vypustilo oficiálny Game Of Thrones rapový album s názvon „Catch The Throne“. Môžete ho nájsť na SoundCloud zadarmo. V roku 2015 to spravili znova ale už s tým, že obsahuje aj nejaké to heavy metal.


Tak zatiaľ čo budeme čakať na ďalšiu sériu môžme rozímať nad týmito zaujímavosťami a tiež, či raz uvidíme Jonov ozajstný zadok a pojedať pri tom gumových medvedíkov. Snáď nám nepríde zle.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -