Game Of Thrones! – Fakty, ktoré ste nemuseli vedieť

Nenechajte si ujsť

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...
Nikola Mikšová
Milá, mladá, pekná, usmievavá :)

Pre každého fanúšika aj nefanúšika seriálu Game Of Thrones. Zaujímavosti a pikošky z natáčania, zaujímave informácie a fakty o samotnom natáčaní alebo o samotnom autorovi Georgovi R. R. Martinovi. A taktiež niečo o zadku Jona Snowa. Toto všetko nájdete v tomto článku! 


Fakty o Game Of Thrones, ktoré ste nemuseli vedieť

1. Nie vždy rovnaké intro

Poznáte to, zapnete si seriálik Hra o tróny a začne hrať známa pesnička. Tum dum du-du dum dum, začnú sa točiť ozubené kolieska a na mape sa začnú postupne vysúvať domčeky. Nuda, tak to radšej pretočíme. Pozor! Na mape v intre sú zobrazované len mestá, ktoré sa v danom dieli spomínajú. Napríklad Harrenhal môžeme vidieť v epizódach 12 až 20.

2. Spackaný Pilot

Áno, to čo mi pokladáme za prvú časť, teda Pilot, nie je originál. Prvý Pilot nebol veľmi úspešný. Režiséri sa rozhodli vymeniť niekoľko hercov a režiséri svojou nedôslednosťou troška dobabrali. Niektorím divákom ani nedošlo, že Cersei a jej brat majú pomer, čož bolo predsa len dosť dôležité, kvôli následným udalostiam s následníkom trónu. Našťastie to natočili ešte raz a my vieme, že druhý pokus bol perfektný.

3. Jaime a jeho odpor

Povedali by ste, že Jaime je hrdý ochránca kráľa, svoje brnenie a meč miluje nadovšetko? Opak je pravdou. Herec, Nikolaj Coster, ktorý stvárnil v seriáli Jaimeho sa pred médiami vyjadril, že k svojmu brneniu má odpor a nosí ho nerád. Škoda, veď tomu peknému bloňďákovi to tak sluší. Aspoň vieme, že Coster je naozaj dobrý herec.

Jaime Lannister

4. Málo mužskej nahoty

Možno ste si to všimli, zatiaľ čo ženy sa zvliekajú skoro vždy a skoro všade, muži takí nie sú. Možno nám tým chcú niečo naznačiť a možno ide len o to viac ukázať ženskú krásu, ako sa k tomu vyjadril Jack Gleeson (Joffrey).

5. Jazyk dothrakov je skutočný

Ak ste si mysleli, že jazyk tých ľudí ústavne jazdiacich na koníkoch je len nejaký vymyslený, plný hatlanín, tak ste sa mýlili. Dothračtina má totiž svoje vlastné gramatické pravidlá a výslovnosť. Na vytvorení tohto jazyka sa podujali aj ozajstní jazykovedci. Podobne je na tom aj Valyrijský jazyk. Ak nebudete leniví a naťukáte si pár slov do googlu nájdete aj neoficiálny slovník Dothračtiny.

6.  Svadobné dračie vajce

Pamätáte na svadbu Daenerys a Khala Droga? Ako svadobný dar dostala tri dračie vajcia. Jedno takéto vajce dostal aj samotný autor ako svadobný dar, keď sa ženil vo februári roku 2011. To sú ale nové zvyky čo?

7. Koľko HODOR nájdete?

Vedeli ste, že slovom HODOR postava Hodora naozaj komunikuje? V seriály nájdete veľa ekvivalentov slova hodor. Existuje smutný hodor, naštvaný hodor, šťastný hodor, vystrašený hodor, prekvapený hodor a veľa ďalších.

Hodor

8. Mŕtvi v knihe žijú

Seriál Game Of Thrones je známy svojimi masívnymi úmrtiami postáv. No kto nečítal knihu nevie, že režiséri zabili viacej postáv ako sa píše v knižnej predlohe. Medzi ne patria: Shireen, Stannis Baratheon, muži nočnej hliadky Py a Grenn, Myrcella Baratheon, Barristan Selmy a Mance Rider.

9. Jon nemusel byť Jon

Všetky ženské srdcia pukajú pri krásnom a vysnívanom Jonovi, ktorého stvárnil herec Kit Harington. No nemuselo to tak byť, túto rolu mohol dostať aj iný tmavovlasý krásavec a to presnejšie Iwan Rheon, ktorý si nakoniec zahral Ramsaya Snowa.

10. Jonov zadok nie je Jonov

Pozadie, ktoré sme mohli vidieť v scéne, ktorá sa odohrala v jaskyni s Jonom a Ygritte, nepatrilo hercovi. Sám Harington sa vyjadril v interviw s US GQ: “Jediný krát, keď ste videli môj zadok, tak nebol môj.” Mnoho žien môže teraz len zaplakať. A prečo vlastne toto dablérstvo? Jednoducho – Harington mal zlomený členok a sadra, poprípade ortéza, by v seriáli vyzerala divne.

Jon Snow

11. Money, money, money

Peniaze hýbu svetom, to vie každý. Ale to, že tento seriál riadne hýbe rozpočtom HBO, to každý nevie. Na natočenie jednej epizódy sa priemerne minie 6 miliónov dolárov. Bude to asi tým, že seriál sa natáča na troch kontinentoch a v šiestich štátoch. To sú ale peniaze čo? No zároveň seriál priniesol ekonomike Severného Írska viac ako 100 miliónov dolárov. Game of thrones tiež pomohli zachrániť vzácne plemeno prasiatok.

12. Konské srdce

V prvej sérii sme mohli vidieť Daenerys ako pri rituáli zjedla konské srdce. Samozrejme nebolo ozajstné. Bol to veľký gumový macko cukrík v tvare srdca. Mňam! No herečke veľmi nechutnalo, tá jedlá falošná krv bola realisticky nechutne lepkavá. Daenerys nakoniec strávila dlhšiu dobu na záchode.

Daenerys

13. Rapový album

Roku 2014 HBO vypustilo oficiálny Game Of Thrones rapový album s názvon “Catch The Throne”. Môžete ho nájsť na SoundCloud zadarmo. V roku 2015 to spravili znova ale už s tým, že obsahuje aj nejaké to heavy metal.


Tak zatiaľ čo budeme čakať na ďalšiu sériu môžme rozímať nad týmito zaujímavosťami a tiež, či raz uvidíme Jonov ozajstný zadok a pojedať pri tom gumových medvedíkov. Snáď nám nepríde zle.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Amazon Luna je nová herná streamovacia služba, ktorá poskytne množstvo hier za najnižšiu cenu na trhu

Amazon sa v poslednom období radí medzi svetovú technologickú špičku a preto nechcú zaostávať ani v hernom priemysle, kde si pre hráčov pripravili novú...

Videoherná séria Yakuza dostane vlastnú filmovú adaptáciu. Čo od nej čakať?

Yakuza ako film Populárna videoherná séria Yakuza dostane vlastný film. Hráči, ktorí majú radi túto ságu od Segy, budú môcť nachvíľu odložiť svoje ovládače a...

IKEA spája sily s ASUS ROG, aby nám spoločne priniesli cenovo dostupný herný nábytok

IKEA naskočila do sveta technológií už dávnejšie vďaka divízii inteligentných domov a aplikácii AR nábytku, ale teraz nás v spolupráci s ASUS ROG (Republic...

Leon Kennedy a Claire Redfield prichádzajú v prvej ukážke na Netflix seriál Resident Evil: Infinite Darkness

AKTUALIZÁCIA: Capcom oficiálne oznámil príchod animovaného Resident Evil seriálu, ktorý uvidíme na Netflixe v roku 2021. Stalo sa tak na streame Capcom TGS Live 2020,...

Režisér M. Night Shyamalan odhaľuje svoj nový film. Dočkáme sa ďalšieho ikonického trileru?

M. Night Shyamalan nakrúca nový film Režisér M. Night Shyamalan prichádza s radostnou správou, že jeho nový film odštartoval nakrúcanie. Jeho kariéru nakopla klasika Šiesty...