Game of Thrones: 6 príbehov, ktoré by sme chceli vidieť v prequel seriáli!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Game of Thrones prequel príbehy

Pre všetkých milovníkov seriálu Game of Thrones len pred chvíľou dorazili skvelé správy. Ako sme sa dozvedeli v piatok, HBO si oficiálne objednalo prequel seriál zo sveta Westerosu! Po nadchádzajúcej záverečnej sérii sa tak môžeme tešiť na príbeh z tohto fiktívneho sveta, ktorý sa bude odohrávať tisícky rokov pred udalosťami z hlavného seriálu. Túto príležitosť využijeme k tomu, aby sme vám predstavili ďalšie príbehy, ktoré by sme si v budúcnosti mohli a chceli pozrieť na televíznych obrazovkách!

úniky z ôsmej série Game of Thrones
Zdroj: digitalspy.com

Príchod Prvých ľudí

Staroveká minulosť Westerosu je zahalená rúškou tajomstva a mytológie. Niečo cez 12 tisíc rokov dozadu na tento kontinent vstúpil prvý človek. Títo ľudia sa neskôr stali známi ako legendárni Prví ľudia (First Men). Po príchode zistili, že kontinent obývajú prírodu-uctievajúce bytosti, ktoré pomenovali Deti lesa (Children of the Forest). Netrvalo to dlho a vznikol medzi nimi konflikt, ktorý sa vystupňoval do úplnej vojny. Prví ľudia so svojimi mečmi a štítmi bojovali proti magickým Deťom lesa a ničili ich posvätné, vševidiace stromy.

Aj napriek magickým schopnostiam Detí lesa sa dve strany dohodli na zmierení a rozdelili si územie. Deti sa stiahli do teritória hlbokých lesov, zatiaľ čo Prví ľudia si nechali zvyšok Westerosu. Tak sa začali dlhé roky mieru medzi týmito rasami, až pokým neprišla Invázia Andalov, ktorí sa onedlho stali prevládajúcou etnickou skupinou.

Game of Thrones
Zdroj: watchersonthewall.com

Dlhá noc

Tzv. Dlhá noc (The Long Night) prišla 4 tisíc rokov po príchode prvých ľudí – čiže zhruba 8 tisíc rokov pred udalosťami zo seriálu. Bolo to tak veľmi dávno, že mnoho súčasne žijúcich ľudí známeho sveta to považujú len za mýtus, legendu. Príbeh je však tak veľmi hrozivý, že všetci sa boja ďalšej Dlhej noci – zimy – ktorá je tu.

Legendy vravia o temnote, ktorá sa prehnala svetom a civilizácii priniesla strach a teror. Hrôzostrašní vojaci Dlhej noci prišli z ďalekého severu a so svojimi ľadovými mečmi dokázali spojenú armádu Detí lesa a Prvých ľudí zahnať na juh. Zastavili sa iba po tom, čo legendárni prví členovia Nočnej hliadky objavili ich slabinu – materiál známy ako dragonglass. V obrovskej bitke sa im podarilo démonické ľadové bytosti zahnať opäť na sever, po čom Bran Staviteľ vztýčil obrovskú stenu z ľadu a mágie, ktorú stráži Nočná hliadka, očakávajúc návrat severných bytostí.

Zdroj: cinemablend.com

Aegon Dobyvateľ

Niektoré z najprepracovanejších príbehov mytológie Westerosu súvisia s tým, ako rod Targaryenov ovládol Sedem kráľovstiev. Pôvodným je však príchod legendárneho, striebro-vlasého Aegona Dobyvateľa a jeho sestier. Ich gigantickí draci vzlietli z Valýrie a ohňom ukovali Železný trón z mečov porazených vládcov.

Aegon je osoba, ktorá prakticky vytvorila štruktúru Westerosu ako ho poznáme v Game of Thrones. Sedem kráľovstiev sa po prvýkrát spojilo pod jedným vládcom až po dobu 300 rokov predtým, ako Robertova vzbura prerušila vládu rodiny Targaryenov.

Finálna epizóda seriálu Game of Thrones
Zdroj: hbo.com

Lyanna Stark a Rhaegar Targaryen

Škandál medzi dvojicou, ktorú tvorili Lyanna Stark a Rhaegar Targaryen je najhlavnejším incidentom, ktorý dal do pohybu veci v príbehu Game of Thrones. Ako vieme, Lyanna bola krásnou a silnou dcérou Lorda severu, ktorá padla do oka Princovi Westerosu menom Rhaegar Targaryen. Ten sa už však oženil s Eliou Martell, a Lyanna už navyše bola zasnúbená s Robertom Baratheonom. Všetko však nabralo katastrofálnu trajektóriu keď Rhaegar vyhral turnaj a vzdal sa vlastnej ženy aby Lyannu prehlásil za „kráľovnú lásky a krásy.“

Krátko po tom Rhaegar uniesol Lyannu a schoval ju v Dorne, čo sa stalo hlavným motívom k Robertovej vzbure. Ako však vieme, Lyanna s Rhaegarom dobrovoľne utiekla a dokonca spolu mali dieťa – ktoré bolo pomenované Jon Snow. Práve preto bola Lyanna ukrytá a Ned domov náhodne priniesol dieťa krátko po tom, čo našiel Lyannu, ktorá onedlho zomrela.

úniky z ôsmej série Game of Thrones
Zdroj: digitalspy.com

Robertova vzbura

Ako som spomenul vyššie, práve vzťah medzi Lyannou a Rhaegarom je incident, z ktorého vzišla obrovská vojna, ktorá zapríčinila udalosti z kníh a seriálu. Viedli ju odvážni bojovníci Robert Baratheon, Eddard Stark a Jon Arryn, pričom rok-trvajúca vojna proti rodine Targaryenov za začala vo Vale Lorda Arryna. Po mnohých bitkách nasledovalo násilné vraždenie v hlavnom meste – Kráľovom prístavisku (King’s Landing).

zdroj: dnaindia.com

Výpravy mladého Barristana

Seriál nám ukázal iba malú ukážku legendy, ktorou je Barristan Selmy (Ian McElhinney). V histórii Westerosu má totižto naozaj bohatú históriu. Vďaka tomu by mohol vystupovať v seriáli, ktorý sa zameriava ako na príbeh Lyanna a Rhaegara, tak aj Robertovu vzburu. Vo svojich mladých rokoch sa Barristan preslávil ako talentovaný bojovník, ktorý získal titul rytiera už ako 16-ročný. Zručný bol nielen na vznešených turnajoch, ale aj v krvavých bitkách, kde preukázal veľkú odvahu. Barristan sa však nakoniec pridal ku Kráľovskej stráži, kvôli čomu sa musel vzdať dievčaťa, s ktorým bol zasnúbený.

Barristan Selmy by mohol byť perfektnou postavou, skrz ktorú by sme mohli na vlastné oči zažiť udalosti pred prvou sériou Game of Thrones. Prítomný bol totižto pri takmer všetkých dôležitých udalostiach, o ktorých sme iba počuli, no ešte nevideli.

game of thrones prequel
Zdroj: throneslife.com

Ako vieme, oficiálne potvrdený prequel seriál sa bude odohrávať tisícky rokov dozadu. Pravdepodobné je, že sa pozrieme práve na Prvých ľudí, Deti lesa a vznik Bielych chodcov. Je však taktiež potvrdené, že HBO plánuje ďalší spin-off seriál, ktorý by sa mohol odohrávať len desaťročia pred udalosťami z Game of Thrones. V ňom by sme mohli uvidieť mladého Barristana a jeho dobrodružstvá počas Robertovej vzbury. Čo myslíte, stane sa niečo také skutočnosťou?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -