Game of Thrones sa vrátilo na obrazovky, ale fanúšikovia zúria! V čom je problém?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najväčšie filmové a seriálové udalosti tohto roka sa nezadržateľne blížia. Každý poriadny fanúšik vie, že čakanie je tá najhoršia vec zo všetkých. Počas rokov sme si teda zvykli užívať krátke ochutnávky, ktoré k nám dorazia na šampionáte v americkom futbale. Super Bowl každoročne láka milióny divákov, čo využívajú filmové a televízne štúdiá, ktoré vtedy vydávajú vzrušujúce ukážky ich nadchádzajúcich projektov. Prečo nás potom tá od HBO sklamala?

game of thrones reklama mountain
Zdroj: variety.com

Game of Thrones reklama

Po všetkých nepriamych spotoch, a traileroch, ktoré neodhaľovali nič, sme svoju nádej smerovali práve na 53. ročník Super Bowlu. Vo veľkom sa predviedol napríklad taký Marvel, ktorý odhalil hneď dve ukážky (Avengers: Infinity War a Captain Marvel). Keď sme potom zbadali, že svoj priestor dostala aj stanica HBO, vedeli sme, čo nás čaká: návrat do sveta Game of Thrones! Nebudte však zbytočne natešení – má to totižto jeden háčik.

Nový spot nie je trailerom či dokonca ani malým spotom. S Game of Thrones totižto nemá spoločné takmer nič. V skutočnosti ide len o reklamu na značku piva Bud Light. Samozrejme, niečo takéto vôbec nie je novinkou. Spoločnosti odjakživa používajú známe mená či už celebrít, filmov alebo seriálov, aby propagovali svoj produkt. Len máloktorý program však má tak oddaných fanúšikov ako Game of Thrones. Mnohí sú teraz naštvaní, že HBO a Bud Light zneužili ich lásku k Piesni ľadu a ohňa.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=QoLiRI5swVk]

 

Samotný reklamný spot sa pýši veľkou produkčnou kvalitou. Ak sa pozrieme na kostýmy alebo jeho celkové zasadenie, naozaj z neho srší atmosféra Westerosu. Maskot spoločnosti Bud Light, takzvaný Bud Knight, sa dokonca postavil skutočnej postave, ktorú z príbehu poznáme: The Mountain. Po jasnom odkaze na istú scénu z dávnejších častí seriálu z oblohy zletí drak a celú scénu podpáli. Wau. Úprimne, s čakaním na poslednú sériu Game of Thrones nám tento spot veľmi nepomohol. A ako zapôsobil na vás?

Všetky trailery a spoty z tohtoročného Super Bowlu nájdete v tomto vlákne!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -