Game of Thrones ruší pripravovaný prequel seriál no ihneď oznamuje ďalší

Nenechajte si ujsť

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Včerajšia noc sa niesla v duchu nových informácií ohľadom seriálov zo sveta Game of Thrones. Ešte pred úplným koncom fenomenálneho seriálu sme sa dozvedeli, že stanica HBO plánuje ďalších päť príbehov z prostredia Westerosu. Malo ísť o spin-off (vedľajšie) a prequel (z minulosti) seriály, ktoré boli v máji roku 2019 okresané na tri.

Spisovateľ George R.R. Martin (Pieseň ľadu a ohňa) sám povedal, že tri projekty z pôvodných piatich sa blížia k realite. Jedným z nich je prequel seriál, ktorý síce nedostal oficiálny názov, no všetci ho poznajú pod menom “The Long Night“. V hlavnej úlohe sa mala ukázať herečka Naomi Watts (King Kong).

Game of Thrones ruší pripravovaný prequel seriál

Seriál sa mal odohrávať 5000 rokov pred udalosťami Game of Thrones. Stanica HBO započala natáčanie pilotnej časti už v lete v Severnom Írsku. Príbeh seriálu sa mal zamerať na udalosti The Long Night, ktoré môžeme poznať aj pod menom Dlhá zima. Jej súčasťou je aj vznik Bielych chodcov a ich súboj proti Prvým ľudom a Deťom lesa.

game of thrones spin-offy
Zdroj: pinterest.com, deviantart.com, pngimg.com, freepngs.com

Seriál mal na starosti showrunner Jane Goldman (X-Men: Prvá trieda) spolu s autorom George R.R. Martinom a režisérom S.J. Clarksonom (Jessica Jones). HBO sa už pred nejakým časom vyjadrilo, že si herečka Naomi Watts zahrá “charizmatickú ženu z vyššej spoločnosti, ktorá skrýva temné tajomstvo”.

No a prečo sme všetko písali v minulom čase? Najnovšie informácie totižto prezradili, že sa seriál ruší a nedostane sa cez štádium pilotnej epizódy. Oznámil to portál Deadline, ktorý bohužiaľ neuviedol bližšie informácie. Všetko však nasvedčuje tomu, že problémy nastali už pri natáčaní prvej časti počas leta. Pilotná epizóda bola pravdepodobne nezaujímavá, čo pri Game of Thrones nie je žiadnou novinkou.

Hovorí sa, že pôvodná prvá časť originálneho seriálu bola tak hrozná, že HBO muselo pretočiť až 90% celej epizódy. Finálna verzia, ktorú sme v roku 2011 videli odvysielanú v televízii, sa teda radikálne líšila od tej pôvodnej. Je možné, že si podobný osud počkal aj na seriál “The Long Night“.

Aegon Dobyvateľ
Zdroj: pinterest.com

House of the Dragon bol oficiálne oznámený

Netreba však smútiť, pár hodín po zrušení jedného seriálu bol totižto oficiálne oznámený ďalší. Neoficiálne sa o ňom začalo rozprávať už v septembri. HBO malo natočiť pilotnú časť prequel série, ktorá bude adaptovaná z vedľajšej knihy “Fire & Blood” od spisovateľa George R. R. Martina.

Tento príbeh sa odohráva 300 rokov pred udalosťami originálnej série a pozrieme sa na začiatok a koniec rodu Targaryenov. Kniha rozpráva príbeh predošlých kráľov rodu Targaryenov, ako napríklad Aegon the Conqueror (prvý vládca Westerosu) alebo Aegon the Dragonbane. Všetci sú to predkovia Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) a Jona Snowa (Kit Harington) z pôvodnej série.

Minulú noc sa teda odohrala obrovská prezentácia novej streamovacej služby HBO Max – ktorá sa spustí v máji 2020 a bude stáť $14,99 mesačne – kde bol prequel seriál s názvom House of the Dragon oficiálne oznámený. Dokonca sme sa dočkali aj prvého plagátu, na ktorom sa jasne týči symbol rodu Targaryenov.

O produkciu sa postará samotný George R. R. Martin s pomocou Ryana Condala, ktorý stojí za televíznym seriálom Colony. Nebude chýbať ani prítomnosť milovaného Miguela Sapochnika, ktorý zrežíroval najlepšie epizódy Game of Thrones ako “Battle of the Bastards” alebo “Hardhome”. Ten bude na poste pomocného showrunnera a zároveň zrežíruje pilotnú epizódu a pár ďalších častí.

Zatiaľ je pre seriál House of the Dragon objednaných 10 častí. V seriáli určite nemôžu chýbať ani draci, pomocou ktorých v tom čase Targaryeni dobili celý Westeros. Naopak, v “The Long Night” by sme žiadnych drakov neuvideli, pretože 6000 rokov pred udalosťami Game of Thrones ešte neexistovala ani Valyria – mesto, kde kedysi spolunažívali Targaryeni a draci.

Toto mesto neskôr postihla obrovská vulkanická katastrofa, ktorá vyhubila všetkých obyvateľov a drakov. Prežili iba tí Targaryeni, ktorí už v tom čase žili na skale Dragonstone – vrátane Aegona “Dobyvateľa” a jeho sestro-manželiek Rhaenys a Visenye.

Tak čo, tešíte sa na nový seriál zo sveta Game of Thrones? Mrzí vás, že ten prvý bol zrušený? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: theverge.com, engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Gunnov The Suicide Squad dostáva spin-off s Johnom Cenom. Seriál Peacemaker uvidíme na HBO Max

Očakávaná DC komiksovka The Suicide Squad dostáva vlastný spin-off seriál, ktorý sa pre HBO stáva vysokou prioritou. Novinka nesie názov Peacemaker a tešiť sa...

Pripravte sa. Čaká nás rozšírená edícia soundtrack albumu k filmu Interstellar od Hansa Zimmera

Nový Interstellar soundtrack Nahrávacia spoločnosť WaterTower Music vydá nový soundtrack album k filmu Interstellar (2014) od režiséra Christophera Nolana. Hudbu skomponoval oscarový skladateľ Hans Zimmer,...

Trailer na seriál The Haunting of Bly Manor od Netflixu odhaľuje, že sa v októbri budeme poriadne báť

Pre fanúšikov The Haunting of Hill House... Písal sa október roku 2018 a na Netflix prišiel hororový seriál The Haunting of Hill House, ktorý sa...

Tento rok neuvidíme žiaden MCU film. Presunula sa Black Widow a aj ostatné Disney filmy

Disney posúva svoje premiéry Pred nedávnom sa nám dostala informácia, že hrozí, že obrovské štúdio Disney bude posúvať svoje premiéry. Bohužiaľ sa to teraz stalo...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...