KNIHA vs. SERIÁL: Toto je 10 skvelých scén z kníh Game of Thrones, ktoré sa do seriálu nedostali!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Najčítanejšie za 7 dní

10 skvelých scén z kníh Game of Thrones, ktoré sa do seriálu nedostali!

Game of Thrones je dnes už fenomén či chcete alebo nie. Ide jednoznačne o najúspešnejšiu televíznu šou v histórii a teší sa nie len veľkej diváckej priazni, ale aj skvelým ohlasom od kritikov. Je to hit, do ktorého sa HBO nebálo investovať a vyšiel im naozaj brilantne. Stále však ide najmä o adaptáciu kníh Georga R.R. Martina, ktorým sa vo svete literatúry dostalo rovnakej priazni. Seriál pochopiteľne nemohol byť len kopírkou kníh a niektoré momenty museli tvorcovia z príbehu vystrihnúť. Prinášame vám teda zoznam skvelých desiatich knižných scén, ktoré do seriálu bohužiaľ neboli adaptované.

Príchod Lady Stoneheart

Smrť Catelyn Stark bola rovnako šokujúca ako pre knižných fanúšikov, tak aj tých seriálových. V knihách však takto príbeh Catelyn nekončí. Tam si ju do svojich rúk vezme Bratstvo, ktorému sa podarí Catelyn oživiť. Catelyn sa ale zmení na ohavnú znetvorenú verziu seba samej a nerobí prakticky nič iné, iba zabíja. Išlo by teda nepochybne o skvelý moment v seriáli, avšak tvorcovia sa radšej rozhodli zamerať na iné veci.

game of thrones
Zdroj: bustle.com

Jaimie a Brienne

Vzťah, ktorý by určite mnohí chceli vidieť. Ten sa však neustále menil. O tom, či Jaimie sa do Brienne naozaj zaľúbil sa stále mlčí a seriál nám ponúkol len zopár jemných momentov, v ktorom niečo takéto naznačil. Každopádne, v knihe bola jedna scéna, ktorá musela potešiť každého priaznivca tohto vzťahu. Keď Jaimie zachráni Brienne pred medveďom, ktorý na ňu zaútočil, spýtala sa ho, prečo to urobil. Jamie odpovie: „Snívalo sa mi o tebe.“

game of thrones
Zdroj: digitalspy.com

Boj s Ilynom Paynom

Čo môže byť lepšia terapia, ako boj, pri ktorom sa môžeš s protivníkom porozprávať. Taký prebehol medzi Ilynom Paynom a Jaimiem. Nebol to len obyčajný duel. Jaimie v ňom vyrozprával všetko. Ako vnímal jeho vzťah so Cersei ale aj všetky ostatné problémy, ktoré sa vtedy v Západozemi diali. Každý čitateľ tak vtedy naozaj spoznal pravé motivácie Jaimieho Lannistera a mnohí si ho práve po tejto scéne obľúbili omnoho viac.

game of thrones
Zdroj: pinterest.com

Warg Arya

V seriáli je Bran Stark prakticky jediný, kto sa vie pomocou mysle prevteliť do iného zvieraťa a sledovať tak aj udalosti, ktoré sa dejú na míle ďaleko. V knihách má však túto istú schopnosť aj Arya. Veľakrát sa dokázala prevteliť do Nymerie a tieto scény sú v knižke naozaj krásne prevedené. Je teda veľká škoda, že sa seriál o niečo podobné nepokúsil.

game of thrones neuvidíme v apríli 2019
Zdroj: bgr.com

Stratený Targaryen

Targaryen, o ktorom seriál rozpráva len málokedy, bol Aegon, starší brat Daenerys. Tá o ňom v seriáli vraví ako o mŕtvom, keďže tomu nasvedčovali udalosti z predošlých bitiek. Vraví sa, že bol v detstve zabitý, avšak knihy naznačujú, že sa Aegonovi nakoniec podarilo utiecť. Síce seriál určite nemá čas venovať sa všetkým postavám, tento príbeh by sme určite všetci radi videli. Koniec koncov, tiež má nárok na trón.

sex v game of thrones
Zdroj: hdwallpaperup.com

Smrť Quentyna Martella

Keď už sme pri tých mnohých postavách, tvorcovia sa vykašľali aj na rod Martellov. Dokonca sa vyhýbali ukazovaniu mesta Dorne. Je to však škoda, keďže práve tam sa udiala jedna z najlepších scén v knihe. Bolo to vtedy, keď sa Quentyn Martell snažil dostať drakov Daenerys. Jeho pokus však skončil upálením zaživa, práve spomínanými drakmi.

Zdroj: anoncraft.com

Arianne a Viserys

Ak sa vám Doran Martell zdal v seriáli ako dosť zbytočný, je to opäť preto, lebo seriál nemohol ukázať jeho pravé motivácie. V knihe však vypísané sú a jednou z najzaujímavejších častí sa stalo vyzradenie jeho pôvodného plánu. Chcel totiž vydať Ariannu Martell za manželku Viserysovi Targaryenovi. Bolo to samozrejme ešte v časoch, kedy si na trón úradoval práve on. Doran by si tým zaistil veľkú moc a rozhodne sa stal o niečo zaujímavejšou postavou.

game of thrones
Zdroj: wall.alphacoders.com

Lysa a Littlefinger

Vzťah Lysy a Malíčka bol v seriáli taktiež veľmi okresaný. Kniha totiž stihla opísať celú ich minulosť. Lysa dokonca bola s Malíčkom aj tehotná. On ju však poslal na potrat. Keďže ale bola do neho šialene zamilovaná, stále sa k nemu vracala. Jej smrť tak získava o niečo väčší význam.

game of thrones
Zdroj: telegraph.co.uk

Roose Bolton

V seriáli boli najhoršími záporákmi Ramsay a Joffrey. V knihách je to Roose Bolton. Knižné spracovanie totiž ponúka niekoľko skvelých scén, ktoré odhaľujú pravú tvár tejto postavy a my sa stále divíme, že sa ňou tvorcovia nechali inšpirovať. V jednej scéne je Roose celý obklopený pijavicami. Práve takýto moment by teda divákom ihneď napovedal, ako moc zvrátený vlastne je.

game of thrones
Zdroj: fanpop.com

Loras a Renly

V seriáli je po Renlyho smrti jeho milenec Loras len trochu otrasený a vyzerá, akoby sa cez tento vzťah rýchlo preniesol. V podstate to vyznelo, akoby išlo len o nezáväzné flirtovanie. V knihách je ale Loras naozaj touto smrťou otrasený a dokazuje to v scéne s Jaimiem Lannisterom, kedy sa mu rozhodne o týchto pocitoch niečo povedať. Išlo o krásny záver, ktorý dodal ich vzťahu vážnosť a nepôsobil tak zbytočne. Navyše prinieslo Lorasovi novú motiváciu, ktorou sa stalo to, že chce zabiť Brienne, lebo si myslí, že práve ona mohla za jeho smrť.

game of thrones
Zdroj: bustle.com

V knihách sa samozrejme nachádza kopa ďalších skvelých scén, ktoré sa v seriáli neukázali. Rovnako to platí aj o vykreslení niektorých situácií. Každopádne, Game of Thrones to na kvalite nijako extra neuškodilo. Posledná séria zažije premiéru už o mesiac a tentokrát už tvorcovia vôbec nejdú podľa kníh. Tie sa svojho konca dočkajú v zatiaľ neupresnenej blízkej budúcnosti a my sme už teraz zvedaví, aké rozdiely nájdeme zase tam.

Čítali ste knižnú sériu Game of Thrones? Chceli by ste tieto scény vidieť sfilmované? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -