REKLAMA

Ako dobre vieme, príbeh hlavného seriálu, ktorým je Game of Thrones sa pomaly, ale iste blíži ku koncu. Predsa len, nič netrvá večne (teda až na Simpsonovcov) a ôsma séria bude zároveň poslednou tejto svetoznámej fantasy show. Bolo by teda určite hlúpe, keby takúto situáciu HBO nevyužilo. Práve preto prichádzajú so spin-off seriálmi zo sveta Game of Thrones. Uvidíme v nich však niektorých hercov z pôvodného obsadenia seriálu? Ako to vidí jedna z hlavných postáv celej show?

Game of Thrones spin-offy

Jon Snow Game of Thrones spinoffy
Zdroj: gameofthrones.wikia.com

Už je to sedem rokov, od kedy nám Kit Harington po prvýkrát stvárnil snáď najobľúbenejšiu postavu celej show, vyvrheľa prestížneho rodu StarkovJona Snowa. Ten mal nepochybne jeden z najväčších dopadov na celú show a podarilo sa mu toho naozaj veľa. Pridal k Night’s Watch a doviedol ich k sláve, prežil smrť rukou jeho vlastných mužov, ba dokonca bojoval s white walkermi. A konieckoncov sa dozvedáme, že je rodinou samotnej Daenerys Targeryan.

REKLAMA

V rozhovore pre taliansky online magazín GQ Italia sa Kit Harington vyjadril o jeho budúcnosti vo svete Westerosu nasledovne:

“Myslím, že budú nejaké spin-offy, ale ja ich súčasťou nebudem.”

Jon Snow Game of Thrones spinoffy
Zdroj: indianexpress.com

Game of Thrones sa môže nepochybne pýšiť jedným z najlepších obsadení, ktoré sa skladá z hercov ako Emilia Clarke, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau, Peter Dinklage a samozrejme, Kit Harington. Žiaľ, so skvelými hercami prichádzajú aj vysoké cenovky a práve preto nám Kit ponúkol jeho nápad na novelu, aby sa znížili náklady na show:

“Na Game of Thrones je pre HBO skvelé to, že to môžu podať úplne iným spôsobom. Mohli by ste to posunúť o 300 rokov skôr a ušetriť strašné kopy peňazí, pretože my (obsadenie) sme teraz veľmi drahý.”

Koľko spin-offov teda dostaneme?

Zatiaľ toho o spin-offoch veľa nevieme, avšak podľa nových informácii sme sa dozvedeli, že namiesto pôvodných štyroch objednaných seriálov pracuje HBO rovno na piatich nových. Medzi ne sa dokonca ani neráta posledná séria Game of Thrones, ktorú dostaneme budúci rok. Počuli sme aj pár informácii o tom, že všetky spin-offy by mali byť prequelmi Game of Thrones. Už len z tohto smeru to teda vyzerá tak, že prítomnosť Jona Snowa by bola akosi nemožná a ako sme mohli vidieť, Harington dal jasne najavo, že sa nebude na ďalších show zo sveta Westerosu podieľať. Takisto vieme aj to, že sa na spin-offoch nebudú podieľať ani súčasní showrunneri – David Benioff a D.B. Weiss, no fanúšikovia by vraj aj tak mali dostať podobné scény/spôsoby rozprávania príbehu, ako nám ponúka samotné Game of Thrones.

Jon Snow Game of Thrones spinoffy
Zdroj: wired.com

Vieme, že George R.R. Martin pracuje na spin-offoch naozaj intenzívne a taktiež, že minimálne jeden zo scenárov je už hotový. Čo nás však mrzí je, že neuvidíme žiaden zo spin-offov skôr, ako v roku 2020. Predsa len, nie je ani potvrdené, že všetkých päť očakávaných seriálov naozaj uvidíme. Ako sme už spomínali v jednom z našich článkov, HBO plánuje ísť s pripravovanými spin-offmi naozaj do veľkého, nehovoriac o tom, že výška rozpočtu by sa mala naozaj tesne priblížiť k rozpočtu súčasnej série Game of Thrones.

Myslíte si, že nám HBO prinesie opäť skvelé seriály, alebo si čakáte, že sa bude jednať o podradné spin-offy, ktoré budú len ryžovať z úspechu Game of Thrones? Napíšte nám vaše názory do komentárov.