Stanica HBO si jasne uvedomuje, že Game of Thrones je priveľkou značkou na to, aby ju nechali ľahnúť popolom. Hlavná dejová línia síce navždy skončila, no nič im nebráni v tvorbe ďalších seriálov zo sveta Westerosu. Pôvodne sa hovorilo o tom, že stanica plánuje vytvoriť až päť ďalších spin-off (vedľajších) seriálov, keďže podkladov na tvorbu je ešte dosť.

Vpred sa pohol zatiaľ len jeden, ktorý je zasadený tisícky rokov pred udalosťami známymi z hlavného seriálu. Pracovný názov tohto seriálu je “The Long Night“, zameria sa na vznik Bielych chodcov a hlavnú úlohu si strihne herečka Naomi Watts. Pokiaľ si o ňom chcete prečítať viac, tak určite klikajte na tento odkaz.

sex v game of thrones
Zdroj: hdwallpaperup.com

Ďalší seriál zo sveta Game of Thrones

Portál THR však informuje o tom, že sa HBO púšťa do produkcie ďalšieho seriálu zo sveta Game of Thrones. Mali by natočiť pilotnú časť prequel série, ktorá bude adaptovaná z vedľajšej knihy “Fire & Blood” od spisovateľa George R. R. Martina.

Tento príbeh sa odohráva 300 rokov pred udalosťami originálnej série a pozrieme sa na začiatok a koniec rodu Targaryenov. Kniha rozpráva príbeh predošlých kráľov rodu Targaryenov, ako napríklad Aegon the Conqueror (prvý vládca Westerosu) alebo Aegon the Dragonbane. Všetci sú to predkovia Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) a Jona Snowa (Kit Harington) z pôvodnej série.

Aegon Dobyvateľ
Zdroj: pinterest.com

O pilotnú časť sa postará samotný George R. R. Martin s pomocou Ryana Condala, ktorý stojí za televíznym seriálom Colony. V seriáli samozrejme nebudú chýbať ani draci, pomocou ktorých v tom čase Targaryeni dobili celý Westeros. Naopak, v “The Long Night” žiadnych drakov neuvidíme, pretože 6000 rokov pred udalosťami Game of Thrones ešte neexistovala ani Valyria – mesto, kde kedysi spolunažívali Targaryeni a draci.

Toto mesto neskôr postihla obrovská vulkanická katastrofa, ktorá vyhubila všetkých obyvateľov a drakov. Prežili iba tí Targaryeni, ktorí už v tom čase žili na skale Dragonstone – vrátane Aegona “Dobyvateľa” a jeho sestro-manželiek Rhaenys a Visenye.

Tak čo, tešíte sa na ďalší spin-off z Westerosu? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: variety.com