Game of Thrones: Targaryeni dostanú vlastný seriál z minulosti Westerosu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Stanica HBO si jasne uvedomuje, že Game of Thrones je priveľkou značkou na to, aby ju nechali ľahnúť popolom. Hlavná dejová línia síce navždy skončila, no nič im nebráni v tvorbe ďalších seriálov zo sveta Westerosu. Pôvodne sa hovorilo o tom, že stanica plánuje vytvoriť až päť ďalších spin-off (vedľajších) seriálov, keďže podkladov na tvorbu je ešte dosť.

Vpred sa pohol zatiaľ len jeden, ktorý je zasadený tisícky rokov pred udalosťami známymi z hlavného seriálu. Pracovný názov tohto seriálu je „The Long Night„, zameria sa na vznik Bielych chodcov a hlavnú úlohu si strihne herečka Naomi Watts. Pokiaľ si o ňom chcete prečítať viac, tak určite klikajte na tento odkaz.

sex v game of thrones
Zdroj: hdwallpaperup.com

Ďalší seriál zo sveta Game of Thrones

Portál THR však informuje o tom, že sa HBO púšťa do produkcie ďalšieho seriálu zo sveta Game of Thrones. Mali by natočiť pilotnú časť prequel série, ktorá bude adaptovaná z vedľajšej knihy „Fire & Blood“ od spisovateľa George R. R. Martina.

Tento príbeh sa odohráva 300 rokov pred udalosťami originálnej série a pozrieme sa na začiatok a koniec rodu Targaryenov. Kniha rozpráva príbeh predošlých kráľov rodu Targaryenov, ako napríklad Aegon the Conqueror (prvý vládca Westerosu) alebo Aegon the Dragonbane. Všetci sú to predkovia Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) a Jona Snowa (Kit Harington) z pôvodnej série.

Aegon Dobyvateľ
Zdroj: pinterest.com

O pilotnú časť sa postará samotný George R. R. Martin s pomocou Ryana Condala, ktorý stojí za televíznym seriálom Colony. V seriáli samozrejme nebudú chýbať ani draci, pomocou ktorých v tom čase Targaryeni dobili celý Westeros. Naopak, v „The Long Night“ žiadnych drakov neuvidíme, pretože 6000 rokov pred udalosťami Game of Thrones ešte neexistovala ani Valyria – mesto, kde kedysi spolunažívali Targaryeni a draci.

Toto mesto neskôr postihla obrovská vulkanická katastrofa, ktorá vyhubila všetkých obyvateľov a drakov. Prežili iba tí Targaryeni, ktorí už v tom čase žili na skale Dragonstone – vrátane Aegona „Dobyvateľa“ a jeho sestro-manželiek Rhaenys a Visenye.

Tak čo, tešíte sa na ďalší spin-off z Westerosu? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -