Game of Thrones je späť! Ako dopadol začiatok finále?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Článok obsahuje menšie spoilery k prvej epizóde poslednej série.

Game of Thrones je späť!

Po dvoch rokoch, všetci fanúšikovia zeme Westeros konečne opäť zasadli pred obrazovky HBO a HBO GO. Najväčší seriál v histórii sa totiž práve vrátil so svojou prvou epizódou v poslednej sérii a keďže som obrovský fanúšik tohto mena, rozhodol som sa s vami podeliť o moje pocity z tejto epizódy.

Ako to už pri prvých dieloch býva, sú väčšinou pomalšie a snažia sa nás oboznámiť so situáciou a ponúknuť na ne reakcie postáv. Pri dnešnej epizóde je to veľmi vítané, keďže si asi málo z nás vôbec pamätá, čo presne sa v seriáli dialo. Seriál teda prišiel s uvoľnenejšou epizódou, avšak nenudila ani na sekundu.

Zdroj: hbo.com

Super atmosféra

Hneď od prvých momentov sa na nás vrhla skvelá atmosféra a každá scéna nám ponúkala opätovné stretnutia milovaných postáv, na ktoré sme naozaj dlho čakali. Navyše sme z ich každého dialógu cítili budovanie, čím nám dali tvorcovia najavo, že sa blíži koniec. Všetci sú si vedomí veľkej hrozby a pri každej postave sa odhaľuje motív, za čo bude bojovať.

Návrat sa teda aspoň v mojich očiach podaril viac ako dobre a myslím si, že nás čakajú ešte lepšie diely v nadchádzajúcich týždňoch. Podľa mňa dnes nikto nemôže povedať, že by kvalita klesala alebo že by bol sklamaný. Aj herci zo seba vydávajú to najlepšie a kompletne napĺňajú ich postavy.

trailer na ôsmu sériu Game of Thrones
Zdroj: lvv2.com

Dnes žiaden Night King, som teda veľmi zvedavý kedy sa konečne ukáže. Najviac ma dostala asi Samova reakcia na správy Daenerys a samozrejme krásny prelet Jona a Dany na drakoch. Dúfam, že aj z hudobnej stránky od Ramina Djawadiho sa ešte dočkáme nejakého skvostu a samozrejme aj od scenáristov a režisérov. Efekty sú zatiaľ na seriál neprekonateľné, takže čo viac si od poslednej sezóny želať. Za mňa skvelý štart.

Ako hodnotíte prvú epizódu ôsmej série vy? Tešíte sa na zvyšok série? Ktorý moment z dnešnej epizódy sa vám páčil najviac? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -