Gameplay hry Paper Mario: The Origami King odhaľuje krásne prostredia a množstvo nápadov

Nenechajte si ujsť

TOP 6 filmových a seriálových online automatov

TOP 6 filmových a seriálových online automatov Výherné automaty v online kasínach už dávno nie sú len o tradičných ovocných symboloch, sedmičkách a monotónnych otočkách. Hráči čoraz častejšie obľubujú...

Trailer k filmu Godzilla vs. Kong je konečne vonku. Chystá sa súboj na život a na smrť?

Kaiju Godzilla a Kong prichádzajú a spolu s nimi nový trailer Premiéra filmu Godzilla vs. Kong z franšízy MonsterVerse je jednou z najočakávanejších udalostí tohto...

Získaj zľavy až 80 % na softvér a Windows 10 Pro už za 7,25 €

Začni rok 2021 s novým originálnym softvérom do tvojho PC. Zľavy až 80% a Windows 10 Pro už za 7,25 € V spolupráci s webom GoDeal24.com ti...

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Pestrofarebné svety v háve simplicitného RPG

Presne pred mesiacom sme sa dočkali prvého predstavenia a traileru novej hry s populárnym údržbárom Mariom. Fanúšikovia nepochybne vedia, že sa k nám o chvíľu vráti kedysi náramne populárna značka, ktorá túto svojskú postavičku herného priemyslu umiestni do jednoduchého RPG. Aktuálne sme mohli v konkrétnejšom svetle vidieť gameplay Paper Mario: The Origami King.

Takmer šesťminútová ukážka nás prevedie takmer všetkými náležitosťami a súčasťami, s ktorými sa budeme môcť naprieč nepochybne očakávaným titulom stretnúť.

Je nám predstavené snáď všetko – od súbojovej zložky, cez exploráciu, až po rôzne hádanky a koncepciu niektorých úrovní. Nemusíte však zúfať, nakoľko je úplne zrejmé, že autori pracujúci pre Nintendo si pre nás prichystali množstvo prekvapení, o ktorých nám absolútne nič nepovedali. Tak sa na to poďme spoločne pozrieť.

Gameplay Paper Mario: The Origami King

Údržbár sa dozvedá zlé novinky. Princezná Peach je (zasa, opäť a vlastne stále) v nebezpečenstve. Tentokrát sa ocitla v plochých pazúroch origami postavičiek. Aby všetko uviedol do pôvodného stavu, zachránil svoju večnú princeznú v problémoch a zaistil kráľovstvo, musíte sa spolu s ikonou hier vydať na heroickú cestu naprieč nebezpečnými kútmi krajiny.

Lokácie budú rôzne. Od zazeleneného lesa, až po sídlo bojovníkov ninja. V traileri sa každá oblasť pýši špecifickým vizuálnym stvárnením a unikátnou náplňou misií. Zúčastníte sa akéhosi westernového divadelného predstavenia, vydáte sa po prúdoch divokých riek, prípadne zničíte armádu origami lietadiel.

Zatiaľ sa zdá, že by sme sa mohli dočkať menšieho otvoreného sveta. V rámci neho sa bude dať cestovať loďkou, kde jednotlivé úrovne predstavujú ostrov, na ktorom je možné zakotviť.

Súčasťou každého príbehu údržbára, ktorý má pestrejší život ako akýkoľvek dobrodruh na svete, sú i spoločníci. Pochopiteľne, vracajú sa starí známi, avšak na scénu prídu origami hrdinovia, ktorí taktiež priložia ruku k dielu a Mariovi pomôžu.

gameplay Paper Mario origami king - nintendo
Zdroj: venturebeat.com

Netradičná súbojová zložka

Boje prebiehajú zaujímavým spôsobom. Po vzore starších ťahových záležitostí, prípadne náramne funkčného experimentu menom Mario + Rabbids: Kingdom Battle, sa musíte dostať do tesnej blízkosti oponenta.

Následne je Mario presunutý do súbojovej obrazovky, ktorá je v tomto prípade reprezentovaná akýmsi kruhom. Vašou úlohou je pokoriť origami nepriateľov do určitého časového limitu, inak prehráte, alebo oni zaútočia na vás. Ako sa teda bojuje?

Paper Mario boss
Zdroj: gamepur.com

Hýbete kruhom, pričom touto činnosťou chcete dosiahnuť, aby boli protivníci blízko pri sebe a vy ste ich mohli jednoducho eliminovať. K tomu vám dopomôžu mnohé špeciálne predmety a zbrane. Je nutné dodať, že takýto prístup k súbojovej zložke pôsobí pomerne originálne i nekonvenčne.

Súčasne donúti i mladšieho hráča premýšľať za hranicami bezmyšlienkového spamovania dvoch identických tlačidiel. A to je rozhodne veľké plus. Nakoniec sa autori chvália bizarnými bossmi. Narazíte napríklad na peračník z ceruzkami, pásku, alebo gumeného muža.

Bojovanie s nimi ale prebieha trochu odlišným spôsobom. Každý boss by mal predstavovať logickú hádanku s vopred pripravenými prekážkami. Vy sa snažíte upraviť cestu tak, aby sa Mario mohol dostať k súperovi a zaútočiť naňho.

Paper Mario Origami King
Zdroj: wall.alphacoders.com

Nechýbajú ani mini-hry a množstvo zberateľských predmetov, ktoré vás údajne adekvátne odmenia. Je otázne, či pôjde výhradne o vizuálne výhry, prípadne sa ako hráči dočkáme nejakej špeciálnej zbrane, či užitočného predmetu.

Tak a to sú primárne zložky hrateľnosti Paper Mario: The Origami King. Na záver upozorňujeme, že k nám hravá a nepochybne zábavná novinka pre všetky vekové kategórie príde presne 17. júla 2020. Vychádza pritom exkluzívne na Nintendo Switch.

Tešíte sa na novú iteráciu Paper Mario? No hlavne, hrávate ešte originálne a unikátne hry od Nintenda, prípadne máte pocit, že vám už nemajú čo ponúknuť? Určite nám dajte vedieť v dostupných komentároch. 

Zdroj: YouTube.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Veľký Gatsby nám znova zlomí srdce v pripravovanom seriáli. Ktoré známe meno pracuje na projekte?

Slávny americký spisovateľ F. Scott Fitzgerald zomieral s vedomím, že jeho dielo Veľký Gatsby bolo jeho najväčším literárnym sklamaním. Ale to ešte sám autor nevedel,...

Kevin Hart bol obsadený do filmu Borderlands. Stvárnením známej postavy vraj uvidíme jeho celkom novú stránku

Kevin Hart vo filme Borderlands Špekulácie na internete sa objavili už pred nejakým časom, teraz je to však oficiálne. Kevin Hart bol obsadený do filmu...

Seriál The Witcher: Blood Origin od Netflixu spoznal meno hlavnej herečky v úlohe elfskej bojovníčky Eile

Netflix oznámil malinký kúsok z hereckého obsadenia ich nadchádzajúceho pokračovania k úspešnej sérii Zaklínač. Pripravovaná novinka s názvom The Witcher: Blood Origin nám vyrozpráva príbeh...

Disney pripravuje pokračovanie k obľúbeným filmom Príšerky s.r.o. Akú bude mať podobu a kto sa oň postará?

Príšerky s.r.o. dostanú pokračovanie Konečne sme sa dočkali ďalších nových informácií o pripravovanom pokračovaní našich obľúbených detských filmov. Príšerky s.r.o. (známe aj ako Monsters, Inc....

Konzolový cross-gen hit pre všetkých? | Sackboy: A Big Adventure RECENZIA

Sackboy: A Big Adventure RECENZIA Recenzovaná verzia: PlayStation 4 Pred pár mesiacmi prebehol veľký launch novej generácie konzol, pričom s tým sa spravidla spájajú i exkluzívne...