Gameplay hry Paper Mario: The Origami King odhaľuje krásne prostredia a množstvo nápadov

Nenechajte si ujsť

Poznáme názov pre tretí film o Spider-Manovi? Niektoré zdroje tvrdia, že by sa mal volať takto

Názov filmu Spider-Man 3 Ešte nedávno sa zdalo, že Spider-Mana už v MCU nikdy neuvidíme, no našťastie sa pavúčí muž do Marvelu vrátil. Postavu bude...

TEÓRIA: Marvel prinesie do sveta MCU tím mladých Avengers. Čo tomu nasvedčuje?

Marvel teória o tíme Young Avengers Marvel teória - Filmový svet Marvel Cinematic Universe nám viac ako 10 rokov rozprával jeden dlhý príbeh, ktorý zakončil...

KVÍZ – Ktorá postava zo seriálu The Umbrella Academy si ty?

The Umbrella Academy kvíz Úspešný seriál The Umbrella Academy od Netflixu prišiel minulý týždeň s druhou sériou a podobne ako prvá, aj táto sa stala...

OFICIÁLNE: Keanu Reeves bude zabíjať aj vo filme John Wick 5. Vieme, kedy začne nakrúcanie

Film John Wick 5 je oficiálne potvrdený Baba Yaga ešte nepovedala svoje posledné zbohom. Štúdio Lionsgate potvrdilo, že film John Wick 4 nebude posledným v...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Pestrofarebné svety v háve simplicitného RPG

Presne pred mesiacom sme sa dočkali prvého predstavenia a traileru novej hry s populárnym údržbárom Mariom. Fanúšikovia nepochybne vedia, že sa k nám o chvíľu vráti kedysi náramne populárna značka, ktorá túto svojskú postavičku herného priemyslu umiestni do jednoduchého RPG. Aktuálne sme mohli v konkrétnejšom svetle vidieť gameplay Paper Mario: The Origami King.

Takmer šesťminútová ukážka nás prevedie takmer všetkými náležitosťami a súčasťami, s ktorými sa budeme môcť naprieč nepochybne očakávaným titulom stretnúť.

Je nám predstavené snáď všetko – od súbojovej zložky, cez exploráciu, až po rôzne hádanky a koncepciu niektorých úrovní. Nemusíte však zúfať, nakoľko je úplne zrejmé, že autori pracujúci pre Nintendo si pre nás prichystali množstvo prekvapení, o ktorých nám absolútne nič nepovedali. Tak sa na to poďme spoločne pozrieť.

Gameplay Paper Mario: The Origami King

Údržbár sa dozvedá zlé novinky. Princezná Peach je (zasa, opäť a vlastne stále) v nebezpečenstve. Tentokrát sa ocitla v plochých pazúroch origami postavičiek. Aby všetko uviedol do pôvodného stavu, zachránil svoju večnú princeznú v problémoch a zaistil kráľovstvo, musíte sa spolu s ikonou hier vydať na heroickú cestu naprieč nebezpečnými kútmi krajiny.

Lokácie budú rôzne. Od zazeleneného lesa, až po sídlo bojovníkov ninja. V traileri sa každá oblasť pýši špecifickým vizuálnym stvárnením a unikátnou náplňou misií. Zúčastníte sa akéhosi westernového divadelného predstavenia, vydáte sa po prúdoch divokých riek, prípadne zničíte armádu origami lietadiel.

Zatiaľ sa zdá, že by sme sa mohli dočkať menšieho otvoreného sveta. V rámci neho sa bude dať cestovať loďkou, kde jednotlivé úrovne predstavujú ostrov, na ktorom je možné zakotviť.

Súčasťou každého príbehu údržbára, ktorý má pestrejší život ako akýkoľvek dobrodruh na svete, sú i spoločníci. Pochopiteľne, vracajú sa starí známi, avšak na scénu prídu origami hrdinovia, ktorí taktiež priložia ruku k dielu a Mariovi pomôžu.

gameplay Paper Mario origami king - nintendo
Zdroj: venturebeat.com

Netradičná súbojová zložka

Boje prebiehajú zaujímavým spôsobom. Po vzore starších ťahových záležitostí, prípadne náramne funkčného experimentu menom Mario + Rabbids: Kingdom Battle, sa musíte dostať do tesnej blízkosti oponenta.

Následne je Mario presunutý do súbojovej obrazovky, ktorá je v tomto prípade reprezentovaná akýmsi kruhom. Vašou úlohou je pokoriť origami nepriateľov do určitého časového limitu, inak prehráte, alebo oni zaútočia na vás. Ako sa teda bojuje?

Paper Mario boss
Zdroj: gamepur.com

Hýbete kruhom, pričom touto činnosťou chcete dosiahnuť, aby boli protivníci blízko pri sebe a vy ste ich mohli jednoducho eliminovať. K tomu vám dopomôžu mnohé špeciálne predmety a zbrane. Je nutné dodať, že takýto prístup k súbojovej zložke pôsobí pomerne originálne i nekonvenčne.

Súčasne donúti i mladšieho hráča premýšľať za hranicami bezmyšlienkového spamovania dvoch identických tlačidiel. A to je rozhodne veľké plus. Nakoniec sa autori chvália bizarnými bossmi. Narazíte napríklad na peračník z ceruzkami, pásku, alebo gumeného muža.

Bojovanie s nimi ale prebieha trochu odlišným spôsobom. Každý boss by mal predstavovať logickú hádanku s vopred pripravenými prekážkami. Vy sa snažíte upraviť cestu tak, aby sa Mario mohol dostať k súperovi a zaútočiť naňho.

Paper Mario Origami King
Zdroj: wall.alphacoders.com

Nechýbajú ani mini-hry a množstvo zberateľských predmetov, ktoré vás údajne adekvátne odmenia. Je otázne, či pôjde výhradne o vizuálne výhry, prípadne sa ako hráči dočkáme nejakej špeciálnej zbrane, či užitočného predmetu.

Tak a to sú primárne zložky hrateľnosti Paper Mario: The Origami King. Na záver upozorňujeme, že k nám hravá a nepochybne zábavná novinka pre všetky vekové kategórie príde presne 17. júla 2020. Vychádza pritom exkluzívne na Nintendo Switch.

Tešíte sa na novú iteráciu Paper Mario? No hlavne, hrávate ešte originálne a unikátne hry od Nintenda, prípadne máte pocit, že vám už nemajú čo ponúknuť? Určite nám dajte vedieť v dostupných komentároch. 

Zdroj: YouTube.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Ryan Reynolds spustil vlastnú streamovaciu službu. Má to však jeden háčik

Ryan Reynolds a jeho nová streamovacia služba? Áno, čítate správne. Herec sa rozhodol založiť nový projekt. Ryana poznáme predovšetkým ako herca, ale vieme, že...

TIP na film: Stratené dievča | Mysteriózny príbeh od jedného z najznámejších režisérov

TIP na film: Stratené dievča Režisér David Fincher má na svedomí mnoho filmov a snáď všetky dosahujú veľmi dobré hodnotenia. Jeho najmladší film je Stratené...

Obľúbený Fortnite zmizol z obchodov Apple a Google. Epic Games sa bráni zaujímavým videom

Vývojárske štúdio Epic Games má problém. Ich vlajková hra Fortnite bola totižto stiahnutá z obchodov Apple a Google. Dôvodom má byť porušenie pravidiel virtuálneho...

Huawei vyvíja ďalší skladací smartfón. Najnovší patent odhalil prítomnosť nových komponentov

Uniknutý patent spoločnosti Huawei podrobne opisuje nový skladací smartfón, pri ktorom nebude chýbať ani stylus alebo tretí displej. Týmto krokom chce čínsky výrobca konkurovať spoločnosti...

Čo nové nám tento víkend prinesie Netflix? Uvidíme superhrdinsý kriminálny film, seriál o krádeži a mnoho ďalšieho

Netflix novinky Netflix patrí k najvyužívanejším a najobľúbenejším platformám na pozeranie filmov a seriálov online na svete. Minulý týždeň nám streamovacia platforma priniesla dokumentárny seriál...