Unikol gameplay z remasteru Mafia 2. Fanúšikov pohľad na novú verziu hry právom rozhorčil

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

AKTUALIZÁCIA: Oficiálny trailer aj zábery z hry Mafia II: Definitive edition nájdete v tomto článku.

Vito Scaletta a jeho vizuálne „vylepšené“ dobrodružstvo z hry Mafia 2: Definitive Edition

Tuzemskému hráčovi netreba sériu mestských akcií, o ktorých sú hry Mafia, vôbec predstavovať. Koniec koncov, prvý i druhý diel patrí k herným legendám, na ktoré nedajú mnohí dopustiť. Najmä preto spôsobili nedávne správy o prichádzajúcich remasteroch a jednom remaku pomerne veľký rozruch.

Krátke zverejnené video jasne prezrádzalo, že sa 19. mája 2020, teda dnes, dozvieme nové informácie týkajúce sa celej mafiánskej trilógie. Rovnako sme vedeli, že druhý diel v krajšom vizuálnym kabátiku mal byť rovno vydaný.

V našich končinách jeho predaj síce ešte nie je spustený, no niektoré zahraničné YouTube kanály sa k remasterovanému titulu Mafia II a dokonca aj III dostali. Priniesli nám krátku ukážku toho, čo môžeme vo finále očakávať. Väčšina hráčov ale zostala sklamaná a výrazne neuspokojená.

Identická Mafia  

Zo zverejneného videa nebadať takmer žiadne výrazné zmeny a ak si náhodou niečo všimnete, spravidla ide o grafické zhoršenie (niektoré výrazy tvárí a tieňov vyznievajú zvláštne).

Samozrejme, musíme si uvedomiť, že hovoríme o remasterovanej verzii a nie o remaku, pričom bežnou praxou je mierne upraviť textúry a vydať hru vo funkčnej podobe na novej generácii konzol.

Samotné gameplay video pochádza z PlayStation 4 verzie. Konzolových hráčov nepochybne poteší, že si budú môcť zahrať výnimočný príbeh na terajšej platforme. Problém nastáva v momente, keď ste PC hráči, nakoľko táto nová verzia vám mnoho neponúkne a vlastne ani nemáte dôvod sa k jej hraniu uchyľovať, pokiaľ máte pôvodnú edíciu (tá sa, mimochodom, dá stále zakúpiť).

Mafia
Zdroj: thesixthaxis.com

Lincoln je stále rovnako nevábivý 

Opäť ale treba prízvukovať, že tento problém má množstvo iných remasterov z minulej dekády a naozaj nemožno očakávať závratné vizuálne zmeny. Tie koniec koncov prídu až s prvým dielom, ktorý bude musieť byť kvôli svojim archaickým mechanikám prispôsobený terajšiemu hráčovi. Tam sú veľké úpravy na mieste.

Niektorí hráči taktiež hovoria, že tretí diel, na ktorom už nijakým spôsobom nepracoval Daniel Vávra, neprešiel žiadnou zmenou. Ani minimalistickými úpravami, ani vylepšením nie najlepšej vizuálnej stránky. Krvavá pomsta Lincolna Claya teda stále pôsobí technicky zastaralo a neatraktívne, ako v roku 2016, kedy poprvýkrát vyšla.

Prezentovať nezmenenú edíciu, akurát vydanú so všetkým dostupnými DLC, ako definitívnu, je nešťastným marketingovým ťahom, ktorý sa vývojárskemu štúdiu Hangar 13 pravdepodobne vypomstí. Už tak nemajú na hernej scéne príliš dobrú povesť, pričom obdobný krok im na renomé príliš nepridá, práve naopak. Dúfajme, že plnohodnotný remake klasiky z roku 2002 bude stáť za to.

Zaobstaráte si definitívnu edíciu aj v prípade, že vlastníte originálne tituly? Alebo ste od tejto hernej prerábky očakávali predsa len o niečo viac? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: YouTube.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -