Takmer hodinový gameplay z hry Cyberpunk 2077 potvrdzuje, že sa viac ako 5 ročné čakanie vyplatilo!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Celé to začalo ešte späť v roku 2013, kedy nám herné štúdio CD Projekt Red (tvorcovia Zaklínača) predstavilo vôbec prvý trailer na dystopickú hru Cyberpunk 2077. Dodnes ide o jeden z najlepších herných trailerov a fanúšikovia si zasadenie hry ihneď spojili so sériami ako Blade Runner, alebo Ghost in the Shell. Potom však nastalo dlhoročné ticho, ktoré prerušil až trailer z akcie E3 2018. Ten bol síce tiež výborný, no neukázal nám žiadne zábery priamo z hry a ani dátum vydania. Vôbec prvý gameplay si mohli ľudia skúsiť až na akcii Gamescom 2018, ktorá sa konala iba pár dní dozadu. Všetci sme teda so zatajeným dychom čakali, kedy sa von dostane nejaké video.

Gameplay z hry Cyberpunk 2077

Bohužiaľ, na akékoľvek zábery z hry bolo vyhlásené prísne embargo, herní novinári sa tak mohli iba rozrozprávať o tom, čo vôbec videli. Všetko sa však zmenilo včera večer, kedy štúdio CD Projekt Red spustilo záhadný stream, ktorý skončil happy endom. Vývojári totižto vydali video, ktoré nám odhaľuje takmer hodinu gameplayu priamo z hry. A verte nám – Viac ako 5 ročné čakanie sa naozaj vyplatilo. Narozdiel od Zaklínača, hra Cyberpunk 2077 bude RPG titulom z prvej osoby. V hre sa totižto nachádza také množstvo akcie, že by pohľad z tretej osoby mohol naozaj zavadzať. Úplný začiatok gameplayu nám odhaľuje customizáciu postavy, ktorá okrem kompletnej vizualizácie ponúkne aj výber „backstory“ našej postavy.

Počas celého videa sa dočkáme niekoľkých akčných pasáží, ktoré odhaľujú neuveriteľné množstvo možností. Pozrieme sa na viac typov zbraní, ktoré sa v plnej hre budú dať upravovať. Dozvedeli sme sa taktiež, že upravovať a vylepšovať si budeme môcť aj vlastnú postavu. Pozreli sme sa na šoférovanie športového auta, ktoré si podľa všetkého budeme môcť prepnúť aj na tretiu osobu (výborná voľba). Najdôležitejšou časťou však bolo krátke spoznávanie samotného Night City, na ktoré sme pozerali s ústami dokorán. Bohužiaľ, koniec videa opäť neukázal žiaden dátum vydania. Hra je ešte len vo výrobe a tak sa jej pravdepodobne dočkáme až v roku 2020. Žeby išlo o jeden z prvých titulov na nové generácie herných konzol?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -