FilmyOdporúčame

Kam zmizla Gamora na konci Avengers: Endgame? Režiséri šokujú týmto odhalením!

Celý uplynulý rok sme čakali na to, ako film Avengers: Endgame uzavrie príbeh, ktorý predtým začal Infinity War. Bolo nám jasné, že 22. marvelovka bude plná šokujúcich odhalení a príbehových zvratov. Zároveň sme však vedeli, že takmer všetci, ktorých Thanos zabil, sa nakoniec vrátia. Na prvý pohľad sa tým stráca akýkoľvek faktor prekvapenia, no pravda je taká, že film ich mal množstvo ďalších. Jedným z nich je aj nasledujúca otázka: Kam zmizla Gamora na konci Avengers: Endgame?

Pozor! Článok obsahuje spoilery z filmu Avengers: Endgame.

avengers: endgame recenzia

Zdroj: in.pcmag.com

Gamora na konci Avengers: Endgame – Kam šla?

Od vydania filmu ubehli len tri týždne, no už teraz sa blíži titulu najúspešnejšieho filmu všetkých čias. Dôvodov je viacero, no tými najväčšími sú práve prekvapenia, ktoré som spomínal vyššie. Ľudia jednoducho chcú musia vedieť, čo sa s hrdinami v záverečnej kapitole stalo. Čo sa teda konkrétne stalo s Gamorou, ktorá do diania Avengers: Endgame prišla z roku 2014? Rozpadla sa na prach, keď Iron Man luskol prstami, alebo niekam utiekla?

Ako vznikla veta “I Love You 3 000?”

V nedávnom rozhovore s portálom Business Insider sa režiséri Russovci snažili odpovedať práve na túto otázku. Gamora pricestovala z minulosti, no už vtedy v nej bolo dobro. Rýchlo sa teda pridala na správnu stranu aj v závere Endgame. Po samotnom vyvrcholení bitky však náhle zmizla – buď sa teda rozpadla na prach, keď Tony Stark vymazal z existencie celú Thanosovu armádu (do ktorej v roku 2014 patrila aj Gamora), alebo utiekla preč.

Gamora na konci Avengers: Endgame

Zdroj: screenrant.com

Takýmto prehlásením nás však šokovali režiséri:

“Na konci vidíme, že Peter Quill (Star-Lord) sa pozerá na obrazovku s Gamorou. Predpokladám, že sa nepremenila na prach? Očividne ju teda hľadajú. Viete aspoň vo všeobecnosti povedať, kam šla? Nevideli sme ju totiž odísť.”

Joe: “Nevieme, či sa premenila na prach, alebo prežila. To je asi otázka, ktorú zodpovedajú Strážcovia Galaxie 3.”

Anthony: “Quill tiež nevie.”

Joe: “Som si istý, že budúce filmy na tú otázku odpovedajú.”

“Takže hádam, že rozhodne James Gunn.”

Anthony: “[smiech] Presne tak, my sme si svoju prácu splnili.”

bratia russovci avengers marvel

Zdroj: marvelstudiosnews.com

Gamora v budúcnosti MCU

Keďže Russovcov poznáme, vieme, že v rozhovoroch radi klamú a zavádzajú. Je veľmi pravdepodobné, že vedia, čo sa s ňou stalo, ale len túto informáciu chránia. Bolo by zvláštne, keby nevedeli, prečo zmizla na konci ich filmu a nemohli ju ukázať v závere.

Taktiež povedali, že sa všetko dozvieme v nadchádzajúcom pokračovaní Strážcov Galaxie. My už máme vlastnú teóriu o tom, čo sa stane, pričom pasuje s tým, čo režiséri zatiaľ prezradili. No a zamyslime sa… Naozaj by si šetrili odhalenie, že Gamora zomrela, až do pripravovaného filmu? Keby sa rozplynula na prach, takmer určite by nám to ukázali v Avengers: Endgame. Osobne teda vsádzam na to, že žije, ale utiekla – možno na svoju rodnú planétu. No a práve preto ju bude musieť Star-Lord nájsť.

Mohlo by vás zaujímať: Ako sa Captian America stretol s Red Skullom?

strážcovia galaxie 3

Zdroj: cbr.com, elitedaily.com

Čo na prehlásenie režisérov Russovcov vravíte? Je podľa vás Gamora mŕtva, alebo prežila a niekam utiekla? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com, businessinsider.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyVýber šéfredaktora

  Prvé reakcie na sci-fi Duna dorazili. Prekoná film Star Wars a Pána prsteňov?

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Ghibli pridá na Netflix 21 filmov vrátane Cesty do fantázie a Princeznej Mononoke

  Filmy

  Kumail Nanjiani sa odhaľuje na nových uniknutých fotografiách z MCU filmu Eternals

  Filmy

  Horor Muž v temnote 2 si našiel režiséra a napreduje vpred. Ako sa bude volať?

  Pridaj komentár