Gaspard Ulliel, herec zo seriálu Moon Knight alebo filmu Hannibal: Zrodenie zla, zomrel vo veku 37 rokov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Gaspard Ulliel zomrel vo veku 37 rokov

Smrť nie je príjemná v žiadnom veku, no isto zarazí hlavne vtedy, ak si príde pre niekoho mladého. To sa stalo aj v prípade tohto francúzskeho herca. Herec Gaspard Ulliel totiž zomrel vo veku 37 rokov na následky lyžiarskej nehody, ktorá sa mu stala ešte v utorok. S úrazom hlavy bol vrtuľníkom presunutý do nemocnice v meste Grenoble, kde nakoniec v stredu podľa slov jeho rodiny a agenta zomrel.

Herec sa počas lyžovania v Alpách v regióne Savojsko zrazil na križovatke dvoch lyžiarskych zjazdoviek s iným lyžiarom a utrpel vážne poranenie mozgu. Lyžiar, s ktorým sa Ulliel zrazil, neutrpel pravdepodobne žiadne alebo minimálne zranenia, pretože ho v nemocnici nehospitalizovali. Celá udalosť sa momentálne vyšetruje miestnymi úradmi. Herec po sebe zanechal priateľku Gaelle Petri a šesťročného syna menom Orso.

Moon Knight Gaspard Ulliel
Zdroj: thenewztub.com

Vychádzajúca francúzska hviezda

Ulliel hral v mnohých francúzskych aj zahraničných filmoch, no pozornosť na seba upútal s jeho prvým anglicky hovoriacim filmom s názvom Hannibal: Zrodenie zla, v ktorom si zahral titulnú rolu Hannibala Lectera. Jeho posledným filmom je zatiaľ snímka z roku 2019 s názvom Sibyl, avšak v tomto roku by mal vyjsť ešte jeden film, ktorý je momentálne v postprodukcii. Ulliel bol mnohokrát nominovaný na rôzne filmové ceny, pričom množstvo z nich aj vyhral.

Asi najprestížnejšími nomináciami boli Ceny César, na ktoré ho nominovali niekoľkokrát. Dvakrát ich však aj vyhral v kategóriách najviac sľubný herec a najlepší herec. Bolo to za filmy Príliš dlhé zásnuby a Je to len koniec sveta. Vychádzajúca francúzska hviezda stihla ešte po boku Ethana Hawka a Oscara Isaaca natočiť aj nový komiksový seriál Moon Knight. Uvidíme ho teda v jednej z jeho posledných rolí ako Antona Mogarta/Midnight Mana. Seriál má premiéru naplánovanú na 30. marca 2022.

Prajeme úprimnú sústrasť všetkým jeho priateľom a pozostalej rodine.

Zdroj: hollywoodreporter.com, nbcnews.com, theguardian.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -