Z kinohitu Gentlemani režiséra Guya Ritchieho sa stane seriál! Netflix už obsadil prvú obrovskú hviezdu

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najčítanejšie za 7 dní

Ešte v čase, keď celý svet neovládla pandémia, natočil Guy Ritchie čiernu komédiu Gentlemani. Tá bola zasadená do prostredia londýnskych podvodníkov, ktorí sa hrajú na gentlemanov. Rovnako ako scenár či réžia bolo pôsobivé hlavne obsadenie. Hlavnú úlohu si strihol skvelý Matthew McConaughey, ktorého ale viac ako zdarne doplnili Hugh Grant, Colin Farrell či Charlie Hunnam. Napriek skvelému obsadeniu mal film rozpočet len 22 miliónov. V kinách sa potom tvorcom podarilo zarobiť 115 miliónov dolárov. To prebudilo aj samotný Netflix. Ako sa však z takéhoto filmu môže stať seriál?

Gentlemani
Zdroj: variety.com

Z kinohitu Gentlemani sa stane seriál od Netflixu

Film Gentlemani bol komerčne úspešný hlavne vďaka skvelým recenziám. Diváci chválili Ritchieho za jeho návrat k žánru klasickej čiernej komédie. Každý fanúšik tohto britského rodáka pozná kultové komédie Pod(f)uck či Zbaľ prachy a vypadni. Takisto sa Ritchie môže pochváliť megahitom Sherlock s Robertom Downeym Jr. v hlavnej úlohe. Každému z týchto filmov kraľoval skvelý scenár, doplnený o inovatívnu réžiu a skvelé herecké výkony. Potenciál Gentlemanov si všimli aj ľudia od Netflixu, ktorí si objednali niekoľkodielnu minisériu. Tú bude mať pod palcom opäť Guy Ritchie, ktorý bude na projekte pracovať ako scenárista, režisér a takisto producent. Vrátia sa do seriálovej verzie filmu aj herecká esá McConaughey, Farrell, Grant či Hunnam?

Gentlemani
Zdroj: nytimes.com

Seriál Gentlemani si už zaistil veľkú hereckú hviezdu

V súčasnosti vám nedokážeme povedať, či sa vráti niekto z pôvodného obsadenia filmu. Netflix však nič nenechal na náhodu a zaistil si účasť hereckej hviezdy Thea Jamesa. Toho všetci diváci poznajú z filmov ako sú Divergencia či Rezistencia. Theo James si zahrá postavu Eddieho, ktorého otec umrie a zanechá mu značný majetok. Eddie však neskôr zistí, že tento majetok je prepojený so zločineckou organizáciou Mickeyho Pearsona (McConaughey).

Theo James
Zdroj: qnews.com.au

Nie je to prvý film Guya Ritchieho, ktorý dostal aj seriálové spracovanie

Pre Ritchieho nie je seriálová adaptácia jeho filmu nič nové. Jeho kultové hity Pod(f!uck a Zbaľ prachy a vypadni sa tiež dočkali vlastných seriálov. Prvý zmienený film sa vysielal dve série a zahrali si v ňom herci ako Rupert Grint (Harry Potter) či Phoebe Dynevor (Bridgerton). Seriál Zbaľ prachy a vypadni príliš úspešný nebol. Vzniklo len 7 epizód, potom sa seriál zrušil. Uvidíme ako dopadne tento projekt, avšak fanúšikovia Ritchieho práce sa môžu tešiť z toho, že to bude mať celé pod palcom. S malou dušičkou však dúfame, že sa aspoň v jednej časti ukáže aj niekto z obsadenia filmového spracovania. Fanúšikovia si zrejme najviac obľúbili neskutočne vtipnú postavu „Kouča“, ktorého si majstrovsky zahral Colin Farrell.

Dátum premiéry prvej epizódy ešte nie je známy, každopádne sa opäť tešíme na skvostné majstrovské dielo zasadené do podsvetia slávneho Londýna. Ritchie je jedným z najtalentovanejších filmových tvorcov, o tom niet pochýb. Dúfame, že pri tvorbe tohto seriálu mu Netflix dá „voľnú ruku“ a on bude môcť ukázať, čo v ňom skutočne je. Taktiež sa tešíme, ako sa s touto výzvou popasuje charizmatický Theo James. Dúfame, že seriál Gentlemani bude mať rovnaký alebo ešte väčší úspech ako malo filmové spracovanie. Potenciál na to totiž rozhodne má.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -