Herec George Clooney si kopol do filmu Tenet a nešetril kritikou. Čo sa mu nepáči?

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Najčítanejšie za 7 dní

George Clooney a Tenet

Skúsený herec George Clooney spomenul pri promovaní svojho nového projektu The Midnight Sky aj populárny film Tenet od Christophera Nolana, ktorý však nešetril kritikou. Kvôli kvalite samotnej snímky to ale nebolo.

Warner Bros. sa totiž nebálo riskovať a svoj ambiciózny film poslalo aj napriek pandémii do kín po celom svete. Tento ťah sa nakoniec ukázal ako nie príliš dobrý. Tenet uspel u kritikov a takisto aj u divákov, no v tržbách svoj cieľ nenaplnil. Celosvetovo síce zarobil na pandemické obdobie slušných 356 miliónov dolárov, americký trh však prispel len slabými 56 miliónmi. Štúdio tak nemôže byť  v žiadnom prípade spokojné.

Tenet
Zdroj: imdb.com

Nezodpovedný ťah

Podľa Clooneyho išlo o veľmi odvážny a nezodpovedný ťah. Streamovacie služby sú oveľa bezpečnejšia cesta:

„Tenet a my (The Midnight Sky) sme pravdepodobne dva najväčšie tohtoročné filmy. Tenet som ešte nevidel. Pokus nahnať ľudí do kín je však v tomto období hrozne nebezpečná vec.“

Otázka premietania filmov v kinách alebo online rozdeľuje Hollywood už od začiatku koronakrízy. Množstvo ľudí tak malo pocit, že Warner Bros. uprednostňuje svoje tržby pred zdravým ľudí. Filmár Scoot Derrickson dokonca na Twitteri vyzval svojich fanúšikov, aby nešli na film a radšej počkali kým bude online, čo je naplánované na 15. decembra 2020.

Je veľmi ťažké povedať, kto má pravdu. Nikto totiž nevedie presné štatistiky o tom, koľko ľudí sa nakazilo v kinách. Tie u nás prednedávnom opäť dostali možnosť otvoriť svoje brány a pri dodržiavaní opatrení by malo byť riziko nákazy priamo v sále úplne minimálne. Ako ale všetci poznáme Američanov, tí pravidlá nikdy príliš nedodržiavali.

The Midnight Sky

Nemôžeme sa čudovať, že George Clooney nahlas obhajuje streamovacie služby. Jeho najnovší film The Midnight Sky totiž onedlho čaká premiéra na Netflixe. 59-ročný matador v snímke stvárni postavu vedca menom Augustine. Ten uviazol v post-apokalyptickej Antarktíde a snaží sa zabrániť astronautom v spôsobení celosvetovej katastrofy. Premiéra je naplávaná na 23. december 2020.

Aký je váš názor na otváranie kín? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: hollywoodreporter.com, the-numbers.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -