Ako je to s Georgeom Lucasom a Star Wars: Epizódou IX?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Akú spojitosť má George Lucas a Star Wars: Epizóda IX?

Keďže je Star Wars jedna z najpopulárnejších a najikonickejších filmových sérií v histórii, k jej ukončeniu museli tvorcovia pristupovať veľmi opatrne. Bavíme sa totiž o ukončení legendy, ktorú už jej tvorca nemohol ďalej tvoriť. Štúdio Lucasfilm však rozhodne chcelo Lucasove plány v novej trilógii uctiť a režisér J.J. Abrams teda prezradil, že tak ako ho kontaktovali pri vytváraní novej trilógie, podobne tomu bolo aj pri jej ukončení.

Ak si pamätáte, už dávnejšie sme ohlasovali, že George Lucas sa vraj pohyboval pri výrobe Epizódy IX. Nakoniec to bola predsa len pravda. Abrams Lucasa oslovil ešte pred tým, ako sa pustil do výroby scenáru. Ten nakoniec spísal s Chrisom Terriom, ktorý sa postaral o filmy ako Argo alebo Batman v. Superman.

abrams lucas
Zdroj: hollywoodreporter.com

„Cieľom tohto filmu je ukončiť nielen túto trilógiu a vytvoriť si ďalší samostatný príbeh, ale ukončiť všetkých deväť filmov, tri trilógie. Naša práca teda bola pozrieť sa na každý jeden z nich a spýtať sa samých seba, „Čo tu je nevyhnutnosť? Kam to celé smeruje?“ Od začiatku tu bolo mnoho nápadov, odkedy to George Lucas vymyslel, vedel kam by to smerovalo. Preto sme sa s ním stretli ešte pred tým, ako sme začali prácu na scenári,“ povedal režisér filmu, J.J. Abrams.

Je teda jasné, že na finále sa nikto nebude môcť sťažovať, že by nebolo pravé alebo len výmysel štúdia Disney. Posledná trilógia teda bude mať rovnakú váhu ako tie predošlé a je len na vás, či ju budete bojkotovať alebo si ju ako fanúšik užijete. Poslednú Epizódu s podtitulom The Rise of Skywalker si v našich kinách vychutnáme už 19. decembra.

Čo hovoríte na Lucasove podieľanie sa na Epizóde IX? Tešíte sa na ukončenie Star Wars ságy? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -