George Lucas vraj pomáhal so scenárom k Star Wars epizóde IX! Je to dobré znamenie?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

George Lucas vraj pomáhal so scenárom k Star Wars epizóde IX!

Myslím, že tu nemá vôbec zmysel písať o pocitoch divákov a kritikov na posledné Star Wars epizódy, za ktorými stojí štúdio Disney. Koniec milovanej 40 ročnej ságy sa totižto blíži a práve to by mala byť jedna z najočakávanejších udalostí každého filmového fanúšika. Túto informáciu sme sa teda dozvedeli vo veľkej správe priamo od štúdia Lucasfilm, ktorá potvrdila, že pôjde o úplne poslednú Skywalkerovu kapitolu, teda o posledné Star Wars v podobe akej ich poznáme. No a keďže pôjde o grandiózne finále najmilovanejšej ságy na svete, tvorcovia vedia, že z jej tvorby nemohli vynechať ani otca celého sveta, Georga Lucasa.

Síce jeho posledné Star Wars filmy nedopadli zrovna najlepšie, práve on bol podľa posledných informácií zavolaný na pomoc s pripravovaným scenárom. Disney vraj chcelo, aby im zdelil svoje názory na ich vymyslený príbeh a navrhol pár nápadov, ktoré by podľa neho nemali vo finále chýbať. Navyše sa hovorí, že Epizóda IX bude silno zaostrená na originálnu ale aj prequelovú trilógiu, a že bude slúžiť ako naozaj veľký koniec jednej ságy, nie len novej trilógie. Lucas si teda opäť zopakoval rolu strážneho anjela sveta Star Wars, tak ako to bolo ešte v roku 2012 pri rannej príprave siedmej epizódy.

George Lucas sa podieľal na scenári k Epizóde IX!

Lucasova pomoc je teda v tomto prípade veľmi vítaná, keďže sám J.J. Abrams vravel, že chce aby film zodpovedal mnoho otázok z predošlých trilógií a tak trochu ich spojil dokopy. Kto iný by im teda mal poskytnúť lepšie odpovede, ako sám George. Momentálne nás však zaujíma asi najviac, či sa tvorcovia rozhodnú využiť aj pár nápadov, o ktorých sa Lucas prednedávnom rozrozprával, že mal pôvodne pre sequelovú trilógiu pripravené.

Vravíme najmä o využití bytostí zvaných Whills, ktoré vraj mali byť ústrednou témou Lucasovej poslednej trilógie. Tieto bytosti sa živia na Sile a práve pomocou nich chcel Lucas preskúmať mikrobiologický svet Star Wars. Z predošlých dvoch epizód je však jasné, že Disney sa chcelo dostať čo najďalej od „vedeckosti“ tohto sveta, ktorú Lucas ukázal už v jeho prequel trilógii, a vrátiť sa skôr k tej magickej stránke, na ktorej bola postavená pôvodná trilógia. Každopádne, nič nie je nemožné. My sme hlavne zvedaví, či budú Lucasove nápady z Epizódy IX cítiť a či nám Disney aj s jeho pomocou prinesie taký koniec, aký si táto sága zaslúži!

Zdroj: wegothiscovered.com

Čo hovoríte na to, že Disney dovolilo Lucasovi zasiahnuť do procesu tvorby scenára? Myslíte, že to finále ešte viac zocelí? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -