George R. R. Martin oznámil príchod nového príbehu ‚The Rise of the Dragon‘ zo sveta Game of Thrones

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Game of Thrones: The Rise of the Dragon

Keď v roku 2011 vychádzala 1. séria Hry o tróny, nikto z nás v tom čase netušil, čo prichádza. Knižná predloha fantazijných príbehov s mágiou, drakmi a nepredvídateľnými situáciami vo forme seriálu uspela po všetkých stránkach a stala sa svetovým hitom. Po 11 rokoch máme na výber z 8 sérií, ktoré tento rok doplní očakávaný spin-off House of the Dragon. Seriál bude mať dokonca pokračovanie s názvom Game of Thrones: The Rise of the Dragon, ktoré medzičasom napísal otec franšízy Goerge R. R. Martin.

Game of Thrones: The Rise of the Dragon predstavuje hlbší ponor do kontroverzného rodu Targaryenov. Nová kniha bude venovaná histórii dynastie, ktorú na pokraji vzniku sprevádzali mocné draky. Príbehovo George R. R. Martin nadväzuje na dejovú líniu pripravovaného seriálu. Obsahovať by mala viac ako 180 nových ilustrácií rodiny a jej vládnutia s pohľadom na niektoré zabudnuté tradície Westerosu.

Game of Thrones: The Rise of the Dragon
Zdroj: clickthecity.com, georgerrmartin.com

Aký je rozdiel medzi knihami ‚Fire & Blood‘ a ‚The Rise of the Dragon‘?

Pokiaľ ide o tých, ktorí sa pýtajú, aký je rozdiel medzi pripravovaným knižným titulom a predtým vydanou knihou Fire & Blood, autor kníh to vysvetlil veľmi jednoducho:

„Novú knihu si predstavte ako luxusnú referenčnú knihu, v ktorej najneslávnejšia rodina Westerosu – a ich draci – ožíva v prítomnosti tých najmocnejších postáv. Kniha Fire & Blood bola naopak napísaná ako popis udalostí veľmajstrov od obdobia dobytia Westerosu Aegonom Targaryenom až po udalosti „Dance of the Dragons“ a občianskej vojny, ktoré takmer zničila vládu Targaryenov.“

Game of Thrones: The Rise of the Dragon
Zdroj: George R. R. Martin

Knižná novinka bude zasadená do rovnakého obdobia ako bolo pri knihe Fire & Blood, ale je napísaná skôr encyklopedickejším štýlom podobnému knihe The World of Ice and Fire. Pre všetkých fanúšikov kvalitných kníh a série Game of Thrones, titul bude k dispozícii v kníhkupectvách už tento október. Neradi čítate a zaujíma vás najnovší príbeh od Martina? Nevadí. Ak totiž pripravovaný seriál House of the Dragon od HBO uspeje, práve táto kniha poslúži ako predloha k pokračovaniu.

Dáš šancu novému knižnému titulu, ktorý sa objaví v našich kníhkupectvách v druhej polovici 2022? Názor nám môžeme napísať do komentára.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -