REKLAMA
Prvýkrát sme o hranej adaptácii kníh Zaklínač počuli ešte minulý rok v máji. Podľa toho čo zatiaľ vieme, Netflix plánuje adaptovať prvé dva diely knižnej ságy. Tými sú novely The Last Wish(Posledné želanie) a Sword of Destiny (Meč osudu). Avšak, kto si v pripravovanom fantasy seriáli zahrá nám je ešte stále neznáme. Mnoho fanúšikov polemizovalo nad tým, kto by si mohol zahrať hlavnú rolu, Geralta. Veľké množstvo fanúšikov rozprávalo o tom, že do úlohy Bieleho vlka by sa podľa nich hodil Mads Mikkelsen (Rogue One: A Star Wars Story, Doctor Strange, Hannibal). Išlo čisto o fanúšikovský casting. Tieto dohady však už čoskoro pomiznú, keďže vraj sa už o chvíľu dozvieme, kto túto rolu obsadí!

Geralt v seriáli Zaklínač

Podľa Tomasza Baginského, ktorý sa bude podieľať na produkcii Zaklínača a zrežíruje si minimálne jeden diel, by sme sa mali dozvedieť, kto bude hrať hlavného protagonistu Zaklínača – Geralta z Rivie už v najbližších troch mesiacoch. Jedná sa teda o naozaj skvelé novinky, keďže očakáva sa, že natáčanie by malo začať už túto jeseň. Ako sme už spomínali v jednom z našich predošlých článkoch o Zaklínačovi, celé natáčanie bude prebiehať vo Východnej a Strednej Európe, pochopiteľne prevažne u našich susedov Poliakov. Fakt, že producenti dokončujú výber obsadenia nepochybne znamená, že fáza pred-produkcie je takmer u konca.

Kto je vlastne Bagiński?

Tomasz Bagiński | Zdroj: imdb.com
Tomasz Bagiński je poľský ilustrátor, animátor a režisér. Jeho spoločnosť Platige Image vytvorila animované kinematiká, napríklad pre CD Projekt Red a ich hernú sériu Zaklínač (The Witcher), film Ambition, ba či dokonca vytvorili prológ filmu Wonder Woman, ktorý sme mohli vidieť minulý rok. Jeho firemné úspechy však aj naďalej pokračujú – spolupracovali už aj s Európskou vesmírnou agentúrou. Bagiński je taktiež známy pre jeho úspešný debut s názvom “The Cathedral“, ktorému sa podarilo vyhrať prvé miesto na festivale SIGGRAPH. Jedná sa o najväčší festival animácie a špeciálnych efektov, kde bol dokonca za túto prácu v roku 2003 nominovaný na ocenenie Akadémie za najlepší krátky animovaný film.

O čom je vlastne Zaklínač?

Zdroj: kinguin.net

Jedná sa teda o príbeh Geralta z Rivie, zmutovaného lovca príšer, zaklínača, ktorý zaujme post otca a opatrovateľa Ciri – dieťaťa, ktorého osud je prepojený s tým Geraltovým. Avšak nachádza sa tu aj mnoho dôležitých vedľajších postáv, ktoré figurujú v príbehu. A to napríklad dve Geraltove milenky – Yennefer a Triss, ktoré sú obe mocné čarodejnice. Knihy boli v minulosti adaptované do populárnej hernej série, ktorá obsahovala tri diely. ZaklínačZaklínač 2: Vrahovia kráľov a Zaklínač 3: Divoký hon – ktorý bol vydaný v roku 2015 a je celkovo považovaný za jednu z najlepších hier všetkých čias.

Lauren Schmidt Hissrich bude slúžiť ako výkonná producentka a zároveň showrunenrka seriálu. Je známa najmä pre jej prácu (scenár/ko-výkonná produkcia) na seriáloch ako The DefendersDaredevil či Power. Samozrejmosťou je samotný autor kníh, Andrzej Sapkowski, ktorý zastane pozíciu kreatívneho konzultanta. S výkonnou produkciou jej však pomôže aj Sean Daniel. Presnejšie, s jeho spoločnosťou Sean Daniel Company spolu s jeho partnerom Jasonom Brownom. A samozrejme, do výkonnej produkcie sa zapojí aj poľská firma Platige Image, ktorú budú reprezentovať Tomek Baginski a Jarek Sawko.

REKLAMA

Tešíte sa na pripravovaného Zaklínača? Kto by sa podľa vás hodil do role hlavnej postavy – Geralta? Napíšte nám vaše názory do komentárov!

Pridaj komentár