Kapitán Amerika 4 má nového záporáka. Táto herecká hviezda mieri do MCU

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento herec bude záporákom filmu Kapitán Amerika 4

Mesiace špekulácií sú u konca, hviezda Breaking Bad Giancarlo Esposito sa podľa serveru The Hollywood Reporter stáva oficiálnou súčasťou Marvel univerza. Po vystupovaní v seriáloch Better Call Saul, The Boys či Mandalorián sa pridáva do obsadenia snímky Kapitán Amerika 4.

Esposito už v minulosti prejavil záujem o stvárnenie lídra X-Menov profesora Xaviera, až v máji však bolo potvrdené, že sa do MCU pridáva v zatiaľ nešpecifikovanej úlohe. Podľa jeho vlastných slov je táto rola „lepšia, ako si dokážeme predstaviť“ a dodal, že jeho charakter neskôr dostane aj vlastný televízny seriál.

Kapitán Amerika 4/Captain America 4
Zdroj: tmdb.org

Teórie fanúšikov najčastejšie skloňovali jeho spojenie s ultimátnym záporákom Marvelu – Doctorom Doomom. V rámci filmu Kapitán Amerika: Nový svet (Captain America: Brave New World) je ale jeho predstavenie nepravdepodobné. Očakávame viac uzemnený charakter, ktorý v univerze zohrá dôležitú úlohu – aj v náväznosti na nadchádzajúci seriál.

Dnes jeho postava odhaľuje reálnejšie kontúry, v štvrtom Kapitánovi stvárni jedného zo záporákov. Naplánované boli až 22-dňové pretáčky v Atlante, ktoré do príbehu pridajú Esposita, ako aj nové akčné scény. Toľko dní prídavného nakrúcania nie je zvyčajných, aj v kontexte toho, že film už pretáčkami prešiel v priebehu decembra minulého roka.

Kapitán Amerika: Nový svet bude politickým akčným trilerom

Štvrtý Kapitán Amerika sa zameria na udalosti po seriáli Falcon a Zimný vojak, kedy Sam Wilson (Anthony Mackie) prebral štít po Steveovi Rogersovi (Chris Evans). Zároveň pôjde o pomyselné „pokračovanie“ Neuveriteľného Hulka (2008), keďže sa vracia hneď niekoľko známych postáv.

Kapitán Amerika 4/Captain America 4
Zdroj: tmdb.org

V prvom rade sa vráti generál Thunderbolt Ross, ktorého po nešťastnej smrti herca Williama Hurta preobsadí ikonický Harrison Ford. Špekulácie jasne naznačujú, že sa tu objaví aj jeho komiksové alter-ego Červeného Hulka, ktorý bude ďalším záporákom.

Hlavným antagonistom by mal byť Samuel Sterns/The Leader, ktorého opäť stvárni Tim Blake Nelson. Tiež očakávame návrat herečky Liv Tyler do úlohy Betty Ross, bývalej priateľky Hulka a zároveň dcéry generála Rossa.

Kapitán Amerika: Nový svet dorazí do kín 13. februára 2025. O bližších informáciach ohľadom postavy Giancarla Esposita vás budeme včas informovať.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -