Gina Carano končí v Star Wars ako Cara Dune. Vyhodili ju kvôli sérii kontroverzných príspevkov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Lucasfilm potvrdil, že herečka Gina Carano končí v sérii Star Wars ako Cara Dune. Bývalá bojovníčka MMA sa od bojových športov dostala až k herectvu, obsadená bola vo filmoch ako Rýchlo a zbesilo 6 alebo Deadpool. Jej najznámejšia úloha prišla v roku 2019 so seriálom The Mandalorian, v ktorom stvárnila bývalú shock trooperku Novej Republiky v časoch galaktickej občianskej vojny.

Jej rola bola fanúšikmi prijatá kladne, avšak v posledných mesiacoch šokovala na sociálnych sieťach sériou kontroverzných príspevkov. Spočiatku uverejňovala transfobické vtipy, či opakovane spochybňovala efektivitu rúšok počas pandémie ochorenia COVID-19. Svoju politickú náklonnosť jasne vyjadrila podporou bývalého prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa a taktiež zdieľala konšpirácie ohľadom volebného podvodu počas minuloročných prezidentských volieb.

seriál the mandalorian
Zdroj: denofgeek.com

Gina Carano končí v Star Wars

9. februára uverejnila na sociálnych sieťach hneď niekoľko príspevkov, pričom niektoré z nich ešte v tú noc alebo nasledujúci deň vymazala. V jednom z nich tvrdí, že Jeffrey Epstein nespáchal samovraždu. V ďalšom prirovnala prenasledovanie Židov k tomu, ako sa v USA zaobchádza s republikánmi. Prečítajte si jej vyjadrenie v dnes už vymazanom príspevku:

„Židov bili v uliciach nie nacistickí vojaci, ale ich susedia… dokonca aj deti. Keďže sú dejiny upravené, väčšina ľudí si dnes neuvedomuje, že aby sa dostali do bodu, keď by nacistickí vojaci mohli ľahko zhromaždiť tisíce Židov, vláda najskôr prinútila ich vlastných susedov, aby ich nenávideli jednoducho za to, že sú Židia. Ako sa to odlišuje od toho niekoho nenávidieť za jeho politické názory?“

The Mandalorian nové informácie a fotky
Zdroj: gamesradar.com

Všetko vyústilo v internetové hnutie #FireGinaCarano, ktoré bojovalo za vyhodenie herečky zo seriálu The Mandalorian. A tak sa aj naozaj stalo. Disney a Lucasfilm rozviazali spoluprácu s Ginou Carano, ktorá mala okrem tretej série Mandaloriana potenciálne zohrávať dôležitú úlohu v seriáli Rangers of the New Republic. Oficiálne vyjadrenie Lucasfilm tvrdí:

„Gina Carano v súčasnosti nie je zamestnancom spoločnosti Lucasfilm a neexistujú pre ňu plány do budúcnosti. A predsa, jej príspevky na sociálnych sieťach hanobiace ľudí na základe ich kultúrnej a náboženskej identity sú odporné a neprijateľné.“

Gina Carano v sérii Star Wars končí a aktuálne môže len Kevin Feige rozhodnúť, čo bude ďalej s postavou Cary Dune. Môže sa ju rozhodnúť preobsadiť, poprípade vylúčiť zo série úplne. Je to síce škoda, ale podobné správanie je jednoducho neakceptovateľné. Štúdio Disney je známe tým, že ako rodinná značka nemajú žiadne zľutovanie s kontroverziou.

Aký máte na túto situáciu názor vy? Mali ste jej postavu radi, alebo vás chýbať nebude? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov.

Zdroj: screenrant.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -