Gladiátor 2 dostáva zelenú! Vráti sa Russel Crowe späť do jeho kultovej úlohy?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Gladiátor 2 je na ceste!

Žijeme v ére, kedy Hollywood neprichádza len s novými príbehmi, ale reštartmi a pokračovaniami všetkého, čo malo pred niekoľkými rokmi úspech. Kultový film Gladiátor, ktorý prišiel v roku 2000 a postaral sa oň majster režisér Ridley Scott aspoň podľa nás patril medzi tie filmy, ktoré pokračovanie jednoducho mať nemôžu. Očividne sme sa ale všetci mýlili.

Práve včera totižto prišli šokujúce správy, že Ridley Scott skutočne pokračovanie plánuje. Vraj sa na filme začali ranné práce a dokonca už má aj scenáristu. Tým by mal byť Peter Craig, ktorý sa postaral o film The Town a najnovšie o pokračovanie ďalšieho kultu, Top Gun: Maverick. Z prvého Gladiátora je teda dnes už milovaný kult a veľkú zásluhu na tom má jeho hlavný predstaviteľ, Russel Crowe. Vráti sa teda do pokračovania?

Zdroj: hullindependentcinema.com

Ak ste film videli, dobre viete, že Croweov Maximus na konci zomrel, takže jeho objavenie v dvojke by bolo skutočne šokujúce. Collider teda tvrdí, že film sa zamerá na Luciusa, ktorý je synom Lucille (Connie Nielsen) a synovcom skorumpovaného vládcu Commodusa (Joaquin Phoenix). Luciusa aj s jeho mamou na konci filmu Maximus zachránil a na malého chlapca zanechal veľký dojem. Práve on by sa teda mohol stať druhým vodcom boja za slobodu proti Commodusovi.

Film by teda pomocou mladého Luciusa mohol krásne pokračovať v krásnej myšlienke odboja z prvého filmu. My si teda takéto pokračovanie vieme predstaviť, takže uvidíme, ako sa projekt ďalej vyvinie. Ridley Scott už totiž nie je najmladším režisérom, predsa len už má 80 rokov. Posledná informácia ktorú vieme je tá, že sa o pokračovanie postará štúdio Paramount.

Čo hovoríte na to, že Ridley Scott plánuje film Gladiátor 2? Zaujal vás projekt aj keď sa v ňom už neukáže Maximus v podaní Russella Crowea? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -