Dočkáme sa pokračovania legendárneho filmu Gladiátor? Režisér Ridley Scott má dokonca návrh na príbeh, ktorý vyvíja už 8 rokov!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Klasické bojové filmy sa vo svete Hollywoodu v posledných rokoch strácajú. Najväčšími modernými počinmi sú počítačovo generovaní roboti, superhrdinovia, dinosaury či nereálne manévrujúce autá. Dnes môžeme iba spomínať na časy, kedy sa na filmoch nie za počítačom, ale na vlastných nohách podieľali tisíce ľudí. Samozrejme, aj dnes sa podobné počiny nájdu. Posledný skutočne epický bojový film však vyšiel v roku 2000 od režiséra Ridley Scotta. Gladiátor bol plný obrovských, priam monštruóznych sekvencií na čele s Maximusom (Russell Crowe) – výsledkom bolo 12 nominácií na cenu akadémie, z ktorých film 5 premenil na výhru zlatej sošky.

Film je známy svojim uspokojujúcim a emotívnym koncom. Náš hrdina po súboji s Commodusom (Joaquin Phoenix) odchádza do posmrtného života za svojou rodinou a konečne je opäť kompletný. Príbeh ako samostatný film pôsobí perfektne. Režisér Ridley Scott sa avšak vraj chce vrátiť ku filmu a dokonca aj má nápad na pokračovanie. 

Gladiátor ridley scott
Zdroj: keywordhut.com

Gladiátor 2 realitou?

Scott nám o možnosti pokračovania prezradil detaily v rozhovore s portálom EW – to je vraj vo vývoji už od roku 2009. Režisér nám nielenže potvrdil, že by bol pokračovaniu otvorený, dokonca nám aj odhalil, že má v hlave nápad na príbeh (pod podmienkou že sa vráti Crowe).

Režisér tvrdí, že o svojom nápade už rozprával s filmovým štúdiom. Ak Scott naozaj našiel spôsob, ako v príbehu zachovať postavu Maximusa (Crowe), je celkom reálne, že sa dočkáme filmu Gladiátor 2. Nezabúdajme však, že zatiaľ ide iba o slová a prosté plány. Všetko závisí na reakciách a odozve ku nápadu. Potom bude možné, že štúdio Universal veľmi rado pokračovanie natočí. Ak sa pokračovania dočkáme, tak to iba opäť preukáže Scottovu úroveň a veľkoleposť. Po pár zlých rokoch sa režisér vrátil s filmami ako Prometheus, Marťan a onedlho vyjde už šiesta časť kultovej filmovej série Alien. Vskutku ohromný návrat.

Ako sa vám pozdáva nápad natočiť pokračovanie Gladiátora? Mal by príbeh ostať nedotknutý, pretože sa dokonalo hodí na iba jeden film? O nových informáciach vám dáme vedieť.

ZDROJEW

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -