Hummer oznamuje príchod dvoch nových elektrických áut, ktoré môžu konkurovať Cybertrucku

Nenechajte si ujsť

Nový Hummer oznamuje príchod dvoch nových elektrických áut. Mal byť predstavený už v máji, no kvôli situácií sa tak nestalo. Malo sa jednať o prelomový, čisto elektrický pick-up, ktorý by dosahoval až 1000 koní. Dnes sme sa dozvedeli, kedy budeme vedieť o pick-upe viac, tak isto ako aj to, že to nebude jediné chystané elektrické vozidlo nesúce názov GMC Hummer EV.

GMC Hummer EV už túto jeseň

Nebojte sa, elektrický Hummer nezmení celkový koncept automobilky. Aj keď pôjde o elektromobil, stále sa jedná o masívne auto. Kompletne sa predstaví už túto jeseň a do výroby by sa dostane pravdepodobne o rok neskôr od predstavenia, čiže niekedy cez jeseň 2021. Koncept auta bude spočívať v jednom z ich najpopulárnejších projektov, Hummer H2. Auto by malo dosiahnuť zrýchlenie z 0 na 100 za neuveriteľné 3 sekundy. To nezvláda väčšina športových áut modernej doby a nie to ešte ťažké, terénne auto.

V novom videu sa dozvedáme aj o SUV


GMC Hummer EV, ktoré nesie názov aj po automobilke General Motors Corporation, sa predstavilo v krátkom videu aj s neočakávaným prírastkom a to SUV. Kedy sa dostane SUV do výroby zatiaľ nie je jasné. Povráva sa však, že nový Hummer by mal konkurovať aj takým menám ako Tesla Cybertruck alebo Ford Bronco. Vo videu sa dozvedáme aj o zaujímavom dizajnovom prvku a to sklenenej streche.

Má na to pokoriť rivalov?

GMC Hummer EV má zjavne veľký potenciál, a to najmä v offroadovom prostredí. Má však na to poraziť také autá, ako je Tesla Cybertruck alebo novo predstavený elektromobil Ford F-150, ktorý na baterky samozrejme prechádza zo svojej spaľovacej verzie? To si musíme počkať na ďalší vývoj. Avšak výkonnostne zatiaľ určite. Dojazd na plné nabitie by mal byť okolo 400 míľ pri najvyššej výbave. Taktiež by sme mali dostať autopilota, ktorý pri značke Hummer zatiaľ nepoznáme. Avšak na začiatku by mal fungovať len v USA.

Myslíte si, že dokáže GMC Hummer konkurovať velikánom ako je napríklad Tesla? Alebo naopak po GMC Hummer EV nikto ani nesiahne.

Zdroje: cnet.com, techcrunch.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -