God of War: Ragnarok bol odložený. Kedy sa ho dočkáme?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Velebené akčné RPG a jeho pokračovanie

Kratos sa v roku 2018 dočkal solídneho reštartu v podobe veľkolepého akčného RPG s názvom God of War, pričom minulý rok sme sa dozvedeli, že nás čaká sequel, ktorého podtitul bude pravdepodobne znieť Ragnarok (i keď oficiálne to potvrdené nie je). Všeobecný konsenzus bol pritom taký, že pôjde o PlayStation 5 exkluzivitu, ktorá vyjde tento rok. Najnovšie správy ale v niečom potešia a v niečom naopak sklamú.

Ak vám nejakou nešťastnou náhodou existencia nové prírastku do nadmieru násilnej série unikla, môžeme upozorniť, že aktuálny diel značne zmenil celkovú fasádu značky. Striktná hack and slash záležitosť s fixne postavou kamerou sa pretransformovala do graficky podmanivého akčného RPG, v ktorom cestujete relatívne otvorenými lokáciami, tlčiete do majestátne spracovaných oponentov, no a sem-tam si vyriešite logickú hádanku.

Omnoho viacej sa apelovalo aj na príbehové podhubie charakterov, pričom nemenej dôležitými sa stali početné cut-scény, ktoré evokovali réžiu Hidea Kojimu. K tomu si môžete pridať obrovské produkčné kvality a nemožno sa čudovať, že God of War z roku 2018 je jednou z najlepšie hodnotených exkluzivít, ktorú si majitelia konzol PlayStation 4 mohli zahrať.

God-of-War-Ragnarok odloženie
Zdroj: tuttotech.net

God of War: Ragnarok sa odkladá

Preto i kratučký teaser trailer na potvrdený sequel zdvihol fanúšikov, hráčov a nadšencov z kresiel. Konečne bolo oficiálne potvrdené, že Kratos spolu s Atreom sa k nám vrátia a prežijeme s nimi ďalšie masívne dobrodružstvo plné bojov, prieskumu a gigantických bossov, ktorí snáď ani nemajú obdobu (no dobre, iba v Dark Souls a Demon’s Souls)

A ako som už spomenul, ten mal vyjsť ešte tento rok. Najnovšie správy (prichádzajúce od riaditeľa PlayStation Studios, Hermena Hulsta) ale prezradili, že sa tento epos odkladá na rok 2022. Dôvodom majú byť problémy s Motion Capture vybavením, ktoré Santa Monica Studios potrebuje pre nakrúcaní jednotlivých scén, pohybov a animácií.

To znamená, že vývojári nemohli aktívne a plnohodnotne pracovať, no a Sony im chce dať pochopiteľne čas, aby mohli autori dodať, čo možno najlepší herný zážitok. Podľa Hulsta, to isté môže postihnúť i pripravené pokračovanie Horizon Forbidden West. Japonské Sony očividne plánuje dodávať iba tie najlepšie tituly a preto umožňujú autorom na konkrétnych hrách dlhodobo pracovať, pričom zástupcom zjavne nevadia ani isté ústupky v podobe odkladov.

A aby toho nebolo málo, bolo oficiálne potvrdené, že aj Ragnarok vyjde na starú generáciu konzol, čiže na PlayStation 4. Nasleduje tak trend už zmieneného nového príbehu hrdinky Aloy alebo takého Sackboya, ktorý si na tejto platforme viedol veľmi dobre. Treba si ale zachovať triezvu hlavu a uvedomiť, že ako Horizon, tak aj God of War sú technologicky podstatne náročnejšie hry a je otázne ako dobre na staručkom hardvéri pobežia.

Nový dátum vydania?

Nanešťastie, fixného dátumu vydania sme sa nedočkali a preto nám nezostáva nič iné iba čakať. Čoskoro by sme sa ale mohli dočkať aspoň nejakej prezentácie, ktorá by Kratov príbeh ukázala priamo v akcii. Nevieme totiž s akými novinkami tvorcovia prídu a ani čo nás čaká.

Mnohí by pritom nepochybne ocenili, keby uzrieme novinku takpovediac pod lampou. Navyše, blíži sa leto a s ním sú už tradičné spojené mnohé prezentačné streamy a oznámenia, ktoré kedysi združovala akcia E3, no dnes sa zástup autorov úplne osamostatnil.

Veľké State of Play nás určite čaká a neminie, no objaví sa na ňom nový diel boha vojny, ktorý zvádza boj s faunou a flórou severskej mytológie? To povedať nevieme, avšak dlho na rozlúsknutie tejto otázky čakať nebudeme.

Chceli by ste vidieť Kratovo besnenie na novej generácii konzol ešte tento rok, prípadne je vám isté rúcho mystiky sympatické? A hlavne, dáte si pred dvojkou znova prvý reštartovaný diel?

Čo hovoríte na najnovšie správy týkajúce sa God of War: Ragnarok? Potešili vás, prípadne odklad zamrzel? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov.

Zdroj: gamespot.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -