Cloverfield 3 / God Particle už má presný dátum vydania!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Každé štúdio v Hollywoode pokračuje v hľadaní filmovej série s najväčším potenciálom. Medzi tým ale štúdio Paramount Pictures začalo potichu budovať na malom, ale efektívnom filmovom vesmíre. V roku 2008 vydalo štúdio nízkorozpočtový film o vyvádzaní monštra s názvom Cloverfield. S producentom J.J. Abramsom sa film predviedol ako obrovský úspech, pri 25 miliónovom rozpočte totiž zarobil 170 miliónov dolárov.

Úspech Cloverfieldu je obsahom snov pre akékoľvek filmové štúdio. Nikoho neprekvapilo, že sa Abrams ihneď dal do práce a zabezpečil pokračovanie, ktoré k nám dorazilo začiatkom tohto roka. Aj keď nebol 10 Cloverfield Lane rovnakým komerčným úspechom, ako jeho predchodca, snímka bola stále veľmi úspešná a fanúšikov navnadila na tretí diel s názvom God Particle.

10 Cloverfield Lane
10 Cloverfield Lane

Bohu žiaľ, miesto pôvodného dátumu vo februári 2017 bol God Particle odložený. Teraz sa od portálu Deadline dozvedáme, že Cloverfield 3 do kín dorazí 27. októbra 2017. Vyzerá to tak, že tvrdenie štúdia Paramount, že novej časti série sa dočkáme každý rok nevyšlo a nový dátum má už blížšie dvom rokom. God Particle, rovnako ako jeho predchodci, nebude disponovať príliš veľkým budgetom a tiež nebude priamym pokračovaním.

O čom bude Cloverfield 3?

Ako by sa od prídavku do filmovej série Cloverfieldu dalo čakať, God Particle je zahalený tajomstvami. Čo napríklad ale vieme je to, že príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti vo vesmíre. Tím astronautov učiní hrôžostrašný objav, vďaka ktorému začnú spochybňovať samotné princípy reality a ich existencia sa dostane do ohrozenia. Aj keď filmy Cloverfield nie sú priamo prepojené, existujú súvislosti, ktoré ich držia pokope a možno práve God Particle pridá filmovej sérii na súdržnosti.

Zistíme pôvod tohto krásavca?
Zistíme pôvod tohto krásavca?

Pravdepodobné je to, že J.J. Abrams využíva svoje skúsenosti s televíznymi seriálmi a pri Cloverfielde sa snaží vytvoriť epizodický pocit z filmov. Tradičné pokračovanie zvyčajne pokračujú v príbehu, no tu je zámer taký, že každá časť pridá zopár dielikov do celej skladačky. Objavy v God Particle nám možno odpovedia na otázky o pôvode nadprirodzených bytostiach, ktoré vyvádzali v predošlých filmoch.

Tešíte sa na film? Ako sa vám pozdáva celková filmová séria?

Foto: theverge.com, screencrush.com, scenecreek.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -