God Particle je ďalším pokračovaním univerza Cloverfield!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Po rokoch prosenia fanúšikov o pokračovanie filmu Cloverfield si Paramount a J.J. Abrams pripravili veľké prekvapenie. Nadchádzajúci thriller Valencia bol v skutočnosti 10 Cloverfield Lane, ako bolo odhalené iba pár mesiacov pred jeho vydaním. 10 Cloverfield Lane bol režírovaný Danom Tratchtenbergom a bol nepriamo spojený s prvou časťou z roku 2008 od Abramsa. 10 Cloverfield Lane vyšiel 10. marca a zostáva jedným z najlepších filmov tohto roku. A ako už teraz vieme, to bol iba začiatok univerza Cloverfield.

Cez portál The Wrap sa dozvedáme, že sci-fi thriller God Particle je ďalším filmom, ktorý je prepojený s Cloverfield. Veľkou novinkou je, že Abrams a Paramount, spolu s Bad Robotom nenápadne vyvíjajú ďalšie filmy pre vesmír Cloverfield. Cieľom je vydať jeden film ročne.

Príšera Cloverfieldu
Príšera Cloverfieldu

Podrobnosti ku filmu God Particle

Rovnako ako film, ktorý sa až neskôr stal 10 Cloverfield Lane, bol God Particle ticho vyvíjaný Juliusom Onahom, producentom bude J.J. Abrams. Onah režíruje príbeh tímu astronautov, ktorí „učinia zhrozujúce zistenie, ktoré spochybňuje realitu samotnú, popri tom, ako bojujú o život“. Spolu s Davidom Oyelowom a Gugu Mbatha-Rawom si vo filme zahrajú aj Ziyi Zhang, Elizabeth Debicki, Daniel Brühl a Chris O’Dowd. (Film má zálusk na ocenenie hereckého obsadenia s najviac krkolomnými menami)

Cloverfield vyzerá na veľmi sľubnú filmovú sériu. Je celkom unikátna a skvelá taktika nechať filmárov vyvíjať vlastné nezávislé príbehy, ktoré sú iba nepriamo prepojené s ostatnými pokračovaniami. Dostaneme teda to najlepšie z oboch strán: zaujímavé sci-fi príbehy a filmy, ktoré ďalej nadväzujú na vesmír Cloverfield.

10 Cloverfield Lane
10 Cloverfield Lane

Čo máme čakať od God Particle?

10 Cloverfield Lane bol skvelým príbehom zameraným na postavy, ktorý sa iba dotkol mimozemšťanov Cloverfieldu. Vyzerá to ale tak, že God Particle nám poskytne bližší pohľad na to, čo sa deje tým, že nás vezme do vesmíru. Bude sa film odohrávať pred Cloverfield, počas toho, ako monštrum putuje na Zem, alebo bude film vyprávať príbeh toho, ako sa na Zem blížia ďalšie netvory? Bude predstavené, že je film Super 8 od Abramsa retroaktívnym snímkom série Cloverfield? Všetko sa dozvieme v kine 24. februára 2017.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -