Po návšteve kina ste ostali v šoku. Jeden z najlepších filmov 2023 bude už čoskoro online

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Godzilla Minus One bude čoskoro online

Godzilla Minus One, mieri online na streamovaciu službu. Japonská iterácia atómového monštra od štúdia Toho zaznamenala úspech po celom svete. Z nízkeho rozpočtu, ktorý sa odhaduje na 10–12 miliónov amerických dolárov, zaznamenal film celosvetový zárobok cez 115 miliónov.

Minus One je zároveň jediným filmom v 70-ročnej histórii Godzilly, ktorému sa podarilo získať zlatú sošku Oscara. Režisér prezradil, že výhra v kategórii najlepších vizuálnych efektov „je dôkazom, že každý má šancu“. Pripomíname, že malý, 35-členný VFX tím porazil aj obrovské korporáty, ktoré pracovali na Strážcoch Galaxie 3.

nova godzilla
Zdroj: tmdb.org

Snímka režiséra Takashiho Yamazakiho sa okrem skvelého výsledku v kasách teší aj perfektným hodnoteniam novinárov i divákov. Na serveri Rotten Tomatoes získala skóre 98 % od kritikov aj bežných fanúšikov. Pre tých, ktorí monštrum Kaiju nezastihli v kinách, má Prime Video Japan dobrú správu. Slováci a zvyšok sveta si však ešte počkajú.

Godzilla dorazí na Amazon Prime Video

Japonská divízia Prime Video dnes na Twitteri oznámila, že Godzilla Minus One dorazí na tamojšiu streamovaciu službu už začiatkom budúceho mesiaca, 3. mája 2024. Preto môžeme oznámenie celosvetovej premiéry – vrátane tej slovenskej – očakávať už čoskoro.

Nanešťastie pre západných divákov, Amazon Help potvrdil, že tituly z japonského Prime Video môžu byť zakúpené, sťahované a streamované iba v Japonsku. Domácu premiéru si Minus One odbila 3. novembra 2023, do zvyšku sveta sa dostala začiatkom decembra. Predpokladáme, že na širšie vydanie skrz Amazon Prime Video nebudeme čakať dlho.

Fyzické vydanie na Blu-ray

Čo sa týka vydania na fyzických Blu-ray nosičoch, dátum bol oznámený rovnako iba pre domáci trh. V Japonsku sa Minus One dostane do políc obchodov iba pár dní pred digitálnou distribúciou, 1. mája 2024.

Blu-ray verzia filmu príde v špeciálnom skladacom boxe, ktorá bude okrem Blu-ray a DVD kópií filmu obsahovať aj čiernobielu verziu Godzilla Minus One / Minus Color. Tá bola neskôr vydaná v japonských a amerických kinách.

Godzilla Minus One
Zdroj: Toho Company

Čo to znamená pre slovenského diváka? Predchádzajúca Godzilla od štúdia Toho, Shin Godzilla, vyšla v Severnej Amerike 132 dní od japonského vydania na Blu-ray. Ak by sme kopírovali rovnaký proces, na fyzických nosičoch sa do sveta dostane niekedy na jeseň. Digitálne vydanie môžeme očakávať o 1-3 mesiace skôr, teda niekedy v lete.

Samozrejme, s japonským vydaním na Blu-ray aj digitálne začiatkom mája môžeme očakávať, že sa snímka veľmi rýchlo dostane online nelegálnou cestou. A je len otázkou času, kedy vzniknú lokalizované titulky…

Stihli ste skvelú Godzilla Minus One v slovenských kinách, alebo si počkáte na digitálne a fyzické vydanie? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: beebom.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -