Slováci sa radujú. Najlepší film 2023 dorazil na streamovaciu službu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Godzilla Minus One dorazila na Netflix

Ako atómový dych z jasného neba prichádza prekvapenie v podobe dlho očakávaného filmu. Oscarový víťaz v kategórii vizuálnych efektov, Godzilla Minus One, je od 1. júna dostupný na streamovacej službe Netflix a digitálnych platformách. Jeho príchod na stream – mimo japonského trhu – nebol vopred oznámený, fanúšikovia kráľa monštier tak majú dôvod na radosť.

Japonská iterácia Godzilly z minulého roka trhala rekordy. S nízkym rozpočtom, niekde medzi 10-12 miliónmi, zarobila z celosvetových kás takmer 116 miliónov amerických dolárov. Do dejín atómového monštra sa Minus One zapísal ako najúspešnejší japonský Godzilla film, čím prekonal aj snímku Shin Godzilla (78 miliónov).

Režisér Takashi Yamazaki so svojím tímom získal uznanie aj na tohtoročnom Udeľovaní cien Akadémie. Celkovo 610 VFX záberov (vizuálne efekty) vytvoril len 35-členný tím, ktorý porazil aj veľkofilmy ako Strážcovia galaxie 3, Tvorca alebo Napoleon.

Godzilla Minus One
Zdroj: tmdb.org

Najviac ilegálne „pirátený“ film na svete

Fanúšikovia horlivo očakávali, kým nová Godzilla zbúra online priestor. Nanešťastie pre západných divákov, 1. mája Minus One dorazil na Amazon výhradne pre japonské teritórium. Stačil mu však jediný týždeň na to, aby sa v Spojených štátoch a ďalších častiach sveta stal najviac ilegálne sťahovaným filmom.

Podľa serveru Torrent Freak sa iba dva dni po vydaní na japonskom Prime Video stal najpopulárnejším na pirátskych stránkach, čím v sťahovaní prekonal aj Dunu: Časť druhú.

Godzilla Minus One
Zdroj: tmdb.org

Dostupná je i čiernobiela verzia

Dnešným dňom je Minus One dostupný na slovenskom Netflixe, ako aj na zakúpenie či zapožičanie naprieč populárnymi VOD platformami. Netflix okrem českých titulkov a pôvodného japonského znenia ponúka aj český dabing.

Na digitálnom trhu je dostupná i čiernobiela verzia Godzilla Minus One/Minus Color, ktorá sa, bohužiaľ, nedostala do slovenskej kinodistribúcie. Neskôr toto leto má podľa dostupných informácií prísť aj na Netflix.

Pre zberateľov fyzických nosičov žiaľ dobré správy nemáme – mimo Japonska zatiaľ nepoznáme dátum vydania na DVD a Blu-ray.

Zastihli ste jeden z najlepších filmov roka 2023 v slovenských kinách, alebo vás čaká premiéra až na Netflixe? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: godzilla.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -