Godzilla je späť a spôsobuje chaos na japonskom pobreží v krátkom traileri na film Godzilla Minus One

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Obrovské monštrum, ktoré ničí mesto. Godzilla je tu s nami približne 70 rokov, pričom sme ju mohli dosiaľ vidieť v desiatkach filmov, od rôznych starších čierno-bielych až po americké trháky. Obrovské Kaiju tvory sa vždy tešili obľube nielen v Japonsku, odkiaľ nápad na tieto tvory prišiel. A práve film Godzilla Minus One, ktorý dostal nový teaser trailer, bude film z japonskej produkcie.

Prvý film o tomto tvorovi sme dostali ešte v roku 1954 a šlo taktiež o japonskú produkciu. Zatiaľ posledný hraný japonský film s touto tematikou vyšiel v roku 2016. Od roku 2014 má však aj americká produkcia vlastný fiktívny filmový svet s Kaiju postavami, pričom Godzila sa ukázala už v ich 3 filmoch. Najbližšie ju v tomto svete uvidíme na ďalší rok vo filme Godzilla x Kong: The New Empire.

Teaser trailer filmu Godzilla Minus One

O filme sa zatiaľ veľa nevie a ani samotné ukážky veľa neprezrádzajú. Nepoznáme príbeh ani hercov filmu, no vieme, že sa bude odohrávať v povojnovom Japonsku. Japonci tak skončili s jedným problémom, len aby sa im na pobreží ukázal ďalší – tentoraz nie iná krajina, ale nekontrolovateľná mýtická sila v podobe Godzilly. Film napísal a zrežíroval Takashi Yamazak.

Kinematografický boj medzi americkou a japonskou Godzillou už na ďalší rok

Film vyjde v Japonsku 3. novembra 2023 pri príležitosti 69. výročia franšízy na Deň Godzilly. V Amerike (a zrejme aj v celom svete) film vyjde o mesiac neskôr, 1. decembra 2023. Zaujímavé je, že spomínaný americký film Godzilla x Kong: The New Empire vyjde 15. marca 2024, teda len približne o 3 a pol mesiaca neskôr. Jednotlivé filmy sa tak určite nevyhnú porovnávaniu nielen zo strán amerického a japonského publika.

Godzilla II: Kráľ monštier
Zdroj: wefunder.com

Godzila x Kong je pokračovaním filmu Godzilla vs. Kong (2021), pričom bude už piatym filmom v MonsterVerse (tento rok by v ňom mal ešte vyjsť aj animovaný seriál). V najnovšom americkom filme o Godzille a Kongovi si zahrajú Dan StevensRebecca HallBrian Tyree Henry, Kaylee Hottle a Fala Chen. Godzilla a Kong sa v ďalšom spoločnom príbehu budú musieť postaviť novej hrozbe zvnútra nášho sveta.

Ste fanúšikmi Kaiju filmov a tešíte sa aj na japonskú verziu? Myslíte, že má potenciál predbehnúť americký MonsterVerse? Dajte nám to vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -