Radí sa animovaná adaptácia Godzilly od Netflixu medzi tie podarenejšie? | Godzilla: Planet of the Monsters RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Godzilla: Planet of the Monsters recenzia

Japonské monštrum Godzilla (Japonsky: Gojira) je súčasťou kinematografie už veľmi dlhé roky. Dostala nespočetne veľa filmových adaptácii, pričom sa medzi tie najúspešnejšie radí Godzilla od Garetha Edwardsa z roku 2014 a japonská Shin Godzilla (Godzilla Resurgence) z roku 2016. Medzi čakaním na pokračovanie Edwardsovej adaptácie (Godzilla: King of Monsters), nám Netflix priniesol vôbec prvý animovaný príbeh o tomto bájnom tvorovi. Očakávaný anime film ‚Godzilla: Planet of the Monsters‚ je už totižto dostupný a my sme si ho samozrejme nemohli nechať ujsť. Otvorené tak aktuálne máme už tri filmové série – Edwardsovu, japonskú „Shin“ a animovanú od Netflixu. Poďme sa teda pozrieť na to, ako dopadla posledná zo spomínaných.

Samotná Godzilla naháňala strach
Samotná Godzilla naháňala strach, Zdroj: slashfilm.com

Pokiaľ nie ste s Godzillou oboznámení, určite nezačínajte týmto filmom. Nie je to totižto nič pre nezasvätených. Zatiaľ čo sa posledné dva filmy snažili o predstavenie tohto monštra, snímka Godzilla: Planet of the Monsters už ide na hotovú vec. Pri tomto filme vám už musí byť jasné, čoho je toto stvorenie schopné a akými deštruktívnymi schopnosťami disponuje. Animovaná adaptácia totižto nič nevysvetľuje – Hrnie sa priamo do deju. Taktiež, pokiaľ sa vám nepáčilo množstvo času, ktoré strávila Godzilla z 2014 na plátne, pripravte sa. Tu ju uvidíme ešte kratšie, pretože väčšinu času sa bude rozprávať. Buďte trpezliví.

Aký príbeh si pre nás nová Godzilla pripravila?

Zatiaľ čo sa v ostatných filmoch snaží ľudstvo o záchranu svojho mesta, tu už to má celá Zem za sebou. Roky totižto ľudstvo terorizovali monštrá rôzneho druhu, a ako čerešnička na torte sa objavila aj priam nesmrteľná Godzilla. Evakuácie zo Zeme tak bola jedinou prístupnou možnosťou. Zatiaľ čo ľudia putovali vesmírom 20 rokov s cieľom nájdenia inej obývateľnej planéty, na Zemi ubehlo už 20,000 rokov (podobný jav ako vo filme Interstellar). Žiadna potencionálna planéta však na obzore nie je, a tak sa pozostatok ľudstva vracia naspäť. Tam ich však čaká darček v podobe Godzilly, ktorá je ich jedinou prekážkou medzi vyhubením druhu a nádejou na život.

Hlavná postava filmu, Haruo Sakaki
Hlavná postava filmu, Haruo Sakaki; Zdroj: slashfilm.com

Hlavným protagonistom filmu je klasická „anime“ postava, Haruo Sakaki. Ten má pre zabitie obrovského jaštera osobné dôvody a tak mu nerobí problém na Godzillu z plného hrdla zaričať „Ty bastard, ja ťa zabijem!“. Ako sme už spomenuli, značná časť filmu sa zaoberá kecaním, ktoré miestami zachádza až do filozofických rozhovorov. Na akciu sa však určite oplatí počkať. Treba si to zobrať takto – Film Godzilla: Planet of the Monsters je iba prvou častou trilógie, takže slúži ako jedno veľké „intro„. Samotný koniec jasne napovedá tomu, že sa čoskoro dočkáme pokračovania. To by podľa dostupných informácii malo prísť už toto leto.

Film disponoval nádhernou animáciou a podarenou hudbou

Výrazným prvkom filmu je určite nádherná animácia, o ktorú sa postaralo japonské štúdio Polygon Pictures. Toto štúdio malo okrem iných anime na starosti aj hry ako Street Fighter IV alebo Resident Evil 5, a na filme sa to pozitívne odráža. Desivo a robustne vyzerala aj samotná Godzilla. Určite tak zatiaľ ide o ich najpodarenejšiu animáciu, pričom sa naozaj pozeráme iba na prvú časť z troch. Druhým plusom filmu boli neuveriteľné zvukové efekty a samotný soundtrack. O tieto veci sa postaral skladateľ Takayuki Hattori, ktorý v minulosti pracoval na filme Godzilla 2000. Rev tohto bájneho ‚Kaiju‚ je predsa nezameniteľný.

Godzilla nie je jediným nebezpečenstvom na Zemi
Godzilla nie je jediným nebezpečenstvom na Zemi, Zdroj: bloody-disgusting.com

Anime film Godzilla: Planet of the Monsters tak určite patrí medzi podarenejšie adaptácie. Stráca však na nedostatku akcie, pričom dúfame, že sa to v pokračovaní napraví a o postavách sa dozvieme oveľa viac. Film mal iba 1 hodinu a 29 minút, čo je málo aj na animovaný počin. Kľudne mohol byť o niečo dlhší, aby sa postavy stihli lepšie rozvinúť. Za ten čas sme si k nim totižto nedokázali vytvoriť žiadne puto. Určite tak veríme, že sa pokračovanie všetkých týchto nedostatkov zbaví. Taktiež sa neuveriteľne tešíme na „MechaGodzillu„, ktorá svoj debut zažije už v druhom filme. Snímku určite neurazí hodnotenie 7/10.

PS: Nezabudnite pri filme ostať aj po titulkách!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Anime film Godzilla: Planet of the Monsters tak určite patrí medzi podarenejšie adaptácie. Stráca však na nedostatku akcie, pričom dúfame, že sa to v pokračovaní napraví a o postavách sa dozvieme oveľa viac.Radí sa animovaná adaptácia Godzilly od Netflixu medzi tie podarenejšie? | Godzilla: Planet of the Monsters RECENZIA