Bombastické prekvapenie. Godzilla a Kong dorazili online, za špičkovú kvalitu si priplatíte

Nenechajte si ujsť

Nová Godzilla a Kong už je online

Fanúšikovia akčných blockbusterov, zbystrite pozornosť. Godzilla a Kong: Nová Ríša už môžete nájsť aj v online priestore. Úspešný veľkofilm prichádza na streamovacie služby už sedem týždňov po premiére v kinách, aj keď s drobným háčikom. Film si zatiaľ pozriete iba na prémiových online službách Filmy YouTube a Apple TV.

Ide o tradičný distribučný model, kedy veľké filmové štúdiá nechávajú svoje novinky po premiére v kinách ešte dodatočne zarábať aj v online priestore. Následne ich pridávajú na tradičné streamovacie služby ako Netflix, HBO Max či Disney+.

Godzilla a Kong: Nová ríša je divákom k disozícii na Filmy YouTube v HD verzii za 12,99 €, za 4K kvalitu si používatelia priplatia 6 € navyše. Za zváženie preto tradične stojí aj Apple TV (bývalé iTunes), kde je film v UHD k dispozícii o euro lacnejšie, za 17,99 €. HD verzia stojí rovnako 12,99 €.

Zdroj: Rewind.sk

Diváci si nový blockbuster môžu pozrieť s českým dabingom, prípadne titulkami. Následne film bude pridaný aj do ponuky novej služby Max, ktorá nahradí HBO Max.

V kinách išlo o hit

Dátum premiéry na Max zatiaľ nepoznáme, očakávame pridanie počas budúceho mesiaca. Godzilla a Kong: Nová ríša sa do online priestoru dostáva nečakane skoro po premiére. Film sem pribudol už po siedmych týždňoch od uvedenia v kinách, kde sa mu komerčne slušne darilo. Nový príbeh dvojice monštier zaznamenal veľmi silný štart predovšetkým na trhu USA, kde si dokonca za prvý víkend viedol o kúsok lepšie ako Duna: Časť druhá, ktorá je zároveň najzárobkovejším filmom tohto roka.

Ošiaľ okolo Godzilly a Konga sa však neskôr spomalil a blockbuster v kinách zarobil takmer 560 miliónov dolárov. Ide o druhý najlepší výsledok v celom MonsterVerse, spoločnom univerze Godzilly a Konga, ktoré vzniklo ešte v roku 2014 a zatiaľ sa dočkalo piatich filmov. Komerčne najúspešnejším je Kong: Ostrov lebiek, ktorý po premiére v roku 2017 zarobil o osem miliónov viac. Vďaka komerčnému úspechu sa v budúcnosti pravdepodobne dočkáme aj ďalšieho pokračovania.

nova godzilla
Zdroj: TMDB

Fanúšikovia Godzilly zažívajú veľmi vzrušujúce časy. Okrem nečakane rýchleho príchodu nového blockbusteru online sa nedávno dočkali aj sprievodného seriálu Monarch: Legacy of Monsters, za ktorým stojí Apple TV+. Aj tento seriál patrí do MonsterVerse a vďaka veľkému diváckemu záujmu bol nedávno nielen predĺžený o ďalšiu sériu, ale príde aj jeho spin-off.

Okrem MonsterVerse sa veľkej pozornosti nedávno dočkala aj japonská verzia Godzilly vo filme Godzilla Minus One. Film ohúril svojím vizuálom a nekompromisným príbehom, v ktorom ikonické monštrum nefiguruje ako priateľ ľudí, ale ich ničiteľ a symbolizuje hrôzy druhej svetovej vojny. Godzilla Minus One svoj obrovský úspech vyšperkovala v podobe zisku Oscara za najlepšie vizuálne efekty.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -