Film Godzilla vs. Kong spoznal svojho hudobného skladateľa. Bear McCreary ním nebude

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štúdio Warner Bros. našlo hudobného skladateľa pre tohtoročný veľkofilm Godzilla vs. Kong. Najprv sa však pozrime do histórie série MonsterVerse. O soundtrack prvého filmu Godzilla z roku 2014 sa postaral dvojnásobný držiteľ Oscara Alexandre Desplat (Podoba vody, Grandhotel Budapešť). Ďalej nasledoval Kong: Ostrov lebiek, ktorého hudobnú stránku mal na starosti Henry Jackman (X-Men: Prvá trieda, Kapitán Amerika: Zimný vojak).

Godzilla vs. Kong
Zdroj: screengeek.net

Zatiaľ poslednou súčasťou série je snímka Godzilla II: Kráľ monštier, ktorej perfektnú hudbu komponoval Bear McCreary (God of War, Ulica Cloverfield 10). Významnou bola predovšetkým legendárna hudobná téma Godzilly, ktorú skladateľ prerobil do svojej verzie. Fanúšikovia teda verili, že sa o ďalší film postará taktiež Bear McCreary.

Hudobný skladateľ filmu Godzilla vs. Kong

Opak je však pravdou. Soundtrack filmu Godzilla vs. Kong bude komponovať taktiež výborný Tom Holkenborg, ktorého pravdepodobne poznáte pod pseudonymom Junkie XL. Ten má na konte projekty ako Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti, Deadpool alebo Alita: Bojový Anjel. Jeho úplnou špičkou je nepochybne hudba k filmu Mad Max: Zbesilá cesta, ktorého soundtrack patrí medzi jeden z mojich najobľúbenejších.

Réžiu má tentokrát na starosti filmár Adam Wingard (Death Note, Blair Witch), ktorý sa počas svojej kariéry venoval hlavne hororom. Herecké obsadenie obsahuje mená ako Alexander Skarsgard, Millie Bobby Brown, Rebecca Hall, Eiza González a ďalších.

Ďalším aktuálnym projektom skladateľa Junkie XL je film Army of the Dead (2021), pri ktorom sa opäť spája s režisérom Zackom Snyderom. Snímka Godzilla vs. Kong sa po dlhšom odklade dostane do kín 20. novembra 2020, no nedávne nepodložené informácie hovorili, že by sa mohol presunúť až na rok 2021.

Zdroj: filmmusicreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -