Gmail dostal brutálne vylepšenie, má to ale háčik

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Google pridal špeciálny AI panel do Gmailu, má to ale háčik

Google pokračuje v rozširovaní integrácie svojho modelu umelej inteligencie Gemini naprieč svojím softvérovým portfóliom. Užitočný nástroj pomáha pri práci vo viacerých online aplikáciách, pričom podľa informácií TechCrunch sa k nim teraz pridáva aj Gmail. Jeden z najpopulárnejších mailových klientov sveta po novom zvládne písať správy za vás, sumarizovať prijaté e-maily a filtrovať doručenú poštu.

Gemini je výkonný veľký jazykový model Googlu, ktorý dokáže pomáhať v celom rade online aplikácií. Cez ľahko dostupný bočný panel vám pomôže pri práci s dátami v Tabuľkách, pri písaní textu v Dokumentoch, tvorbe v Prezentáciách alebo manažovaní dát v Disku. Portfólio online aplikácií Googlu s integrovanou umelou inteligenciou teraz rozširuje aj Gmail.

V uvedených príkladoch uvádza Gemini zopár návrhov, ako pomôcť pri práci s e-mailovými správami:

  • Sumarizovať konverzácie (ohľadom akejkoľvek témy)
  • Zobrazenie všetkých neprečítaných e-mailov
  • Tvorba e-mailov (napr. potvrdenie rezervácie na večeru)
google gmail
Zdroj: Google

Pomôže s tými najotravnejšími aktivitami

Gemini má prístup ku všetkým vašim e-mailom a dokáže ich čítať. Nástroj teda môžete jednoducho požiadať, aby vám vyhľadal konkrétnu správu alebo zhrnul konverzáciu s nejakým konkrétnym adresátom.

Môže byť užitočný napríklad aj pri hľadaní konkrétnych údajov, napríklad referenčného čísla pre vaše letenky a podobne. Nenechajte sa obmedziť poskytnutými návrhmi – opýtať sa ho môžete prakticky na čokoľvek.

Nie je pre všetkých

Ako pri ostatných Google aplikáciách s AI funkcionalitami, ani tento bočný panel v Gmaile neuvidia všetci. Prístup k integrovanému Gemini v online službách totiž majú len používatelia organizácie s členstvom Google Workspace so zakúpeným dodatkom alebo predplatitelia Google One AI Premium.

Google ponúka viacero úrovní predplatného pre Google účet, s cenou už od 1,99 eura mesačne. Získate tým rozšírené úložisko pre Fotky Google, Disk Google a Gmail – avšak stále žiadnu umelú inteligenciu. Integráciu Gemini sprístupňuje spoločnosť až od úrovne predplatného Google One AI Premium za 21,99 eura mesačne. K tomu dostanete 2 TB cloudové úložisko a taktiež prístup k pokročilému AI chatbotovi Gemini Advanced 1.5 Pro.

Ak neviete, či by malo pre vás Gemini v Gmaile či iných Google aplikáciách zmysel, môžete si predplatné AI Premium vyskúšať zadarmo na 2 mesiace.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -