Ľudia jasajú. Android po rokoch čakania konečne dostane želanú funkciu pri aplikáciách

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Používatelia Android dostanú želanú funkciu

Google používateľom Android opäť o niečo zjednoduší život. V pripravovanej aktualizácii Google Play služba vylepší vlastný ekosystém a používatelia budú po novom môcť na diaľku odinštalovať aplikácie z akéhokoľvek Android zariadenia, ktoré boli nainštalované pod rovnakým účtom, informuje Android Police.

Nová funkcia bude dostupná už čoskoro v pripravovanom update verzie 38.8, ktorý má byť predstavený v najbližších dňoch. Aktualizácia výrazne uľahčí správu aplikácií na zariadeniach, kde sa používateľ k odinštalovaniu aplikácií musel prácne dostávať. Ide napríklad o aplikácie v aute, Android TV, v PC skrz webový prehliadač či hodinkách s Wear OS.

Google ešte v októbrovej aktualizácii umožnil používateľom na diaľku nainštalovať aplikácie aj na ďalších zariadeniach s identickým účtom, teraz bude k dispozícii aj možnosť ich odstránenia.

Používatelia možnosť nájdu v správcovi aplikácií, kde nájdu všetky zariadenia pripojené k účtu i aplikácie, ktoré sú na nich nainštalované. Pri výbere konkrétneho zariadenia sa následne objaví zoznam nainštalovaných aplikácií, ktoré bude možné na diaľku odstrániť.

Ďalšou vítanou funkciou bude možnosť zoradiť aplikácie na vzdialených zariadeniach podľa mena či veľkosti súborov. Nová mechanika používateľom umožní rýchlo identifikovať najväčších žrútov miesta a v prípade potreby sa s nimi vysporiadať.

Aktualizácia ďalej prinesie lepšiu správu systému, zlepšenie výdrže batérie, výkonu zariadení či efektívnejšie využitie siete. Ide o všeobecné vylepšenia, ktoré Google prináša pravidelne. Nový update bude dostupný v najbližších dňoch, používateľ si nové možnosti všimne hneď po aktualizácii.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -