Slováci ostanú ohromení. Google zadarmo sprístupnil úžasné AI nástroje všetkým smartfónom

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

AI nástroje Googlu budú dostupné všade a zadarmo

V nečakanom kroku spoločnosť Google potešila nadšencov umelej inteligencie a vášnivých fotografov. V skutočnosti však tieto AI nástroje využije takmer každý, kto vo vrecku nosí smartfón. O skvelej novinke sa s nami Google podelil prostredníctvom oficiálneho blogu.

Pokročilé funkcie na úpravu fotografií softvérový gigant zabudoval priamo do svojej aplikácie Fotky Google. Dostupné budú pritom zadarmo pre všetky Android a iOS telefóny – len s jednou výnimkou. Vyskúšať si ich budete môcť už 15. mája, bez nejakého ďalšieho dodatočného predplatného.

Na aké funkcie sa môžete tešiť?

Google sprístupní všetkým používateľov trojicu mocných AI nástrojov na úpravu fotografií. Fungujú síce už nejaký čas, doteraz však boli dostupné len pre predplatiteľov služby Google One. Aj do vášho telefónu – či už máte Samsung alebo iPhone – dorazia v máji tieto 3 funkcie:

  • Photo Unblur (zaostrenie fotky): Dokáže inteligentne doostriť rozmazané alebo nesprávne zaostrené fotografie.
  • Magic Eraser (magická guma): Umožňuje rýchlo a jednoducho vymazať z fotografie neželané objekty alebo subjekty, ktoré kazia záber.
  • Portrait light (portrétové svetlo): Môžete pomocou neho dodatočne upraviť svetelnosť a uhol svetla v portrétových fotografiách – funguje len na ľudské tváre.

AI funkcie na úpravu fotografií budú dostupné priamo prostredníctvom aplikácie Fotky Google. Ich využitie nebude nijak obmedzené, spoločnosť nevyžaduje žiadne predplatné. Štvrtá, najmocnejšia funkcia, je však výnimkou.

ai
Zdroj: Google

Magic Editor bude obmedzený

Google sprístupní všetkým používateľom aj mocný Magic Editor, ktorý sa v roku 2023 predstavil na smartfónoch Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Tento nástroj „zjednodušuje komplexné úpravy,“ používatelia pomocou neho dokážu presúvať subjekty, meniť oblohu na fotkách a mnoho ďalšieho. Nástroj taktiež príde na všetky telefóny, ale bude obmedzený. Používatelia dostanú zadarmo len 10 použití mesačne. Ako jedno sa pritom počíta každé uloženie fotky upravenej cez Magic Editor.

Magic Editor majú v neobmedzenom režime dostupný majitelia smartfónov Pixel alebo predplatitelia Google One Premium (2 TB a viac), ktoré stojí 9,99 eura mesačne.

Vyššie uvedené AI funkcie na úpravu fotiek vyžadujú operačné systémy Android 8 / iOS 15 a novšie. Pre správne fungovanie Google vyžaduje aj minimálne 3 GB pamäte RAM na vašom zariadení, to by však pre väčšinu telefónov nemal byť problém.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -