Hideo Kojima mal pracovať s Google na vývoji exkluzívnej hororovej hry pre platformu Stadia

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Platforma Google Stadia oznámila zrušenie niekoľkých projektov, ktoré obsahovali aj jednu exkluzívnu novinku. Na zozname hier sa totižto nachádzala zatiaľ neznáma epizodická hororovka od vizionárskeho vývojára Hideo Kojimu.

O takejto smutnej správe informoval portál VGC, ktorý bol v kontakte s tvorcom ikonickej série Metal Gear Solid. V rozhovore padla reč aj na údajne vyvíjanie novej hororovej hry. Tá sa mala predstaviť na nešťastnej platforme Google Stadia, ale to je už bohužiaľ minulosťou.

Google Stadia Hideo Kojima
Zdroj: italy24news.com

Zomierajúcu platformu Google Stadia mohla údajne obohatiť nová hororovka

Malo by sa jednať o hru, ktorú Hideo Kojima spomenul minulý rok v lete? V tom čase totiž viedol konverzáciu s autorom hororových máng Junji Itom, čoho výsledkom mala byť nová hororová hra. Či sa však niekedy o tomto projekte dozvieme viac, je otázne.

Pokiaľ ide o budúcnosť spoločnosti Kojima Productions, Kojima uviedol, že by sa veľmi rád pustil do iných médií. Spomenul mangu, anime alebo tvorbu filmov. Dopísanú ma dokonca aj knihu, ktorú momentálne prekladá do anglického jazyka.

Journey to the Savage Planet
Hra Journey to the Savage Planet; Zdroj: shacknews.com

Ktoré ďalšie projekty boli zrušené?

Google upustil od vývoja viacerých hier pre ich platformu Stadia a zoznam zahŕňa hneď niekoľko zaujímavých kúskov. Zrušený bol napríklad aj projekt od známeho japonského herného dizajnéra Yu Suzukiho, ktorého môžeš poznať hlavne v spojitosti so spoločnosťou Sega. Dostaviť sa malo aj pokračovanie minuloročnej adventúry Journey to the Savage Planet, no ani tá nepoteší hráčov na platforme Stadia.

Dôvodom zrušenia kľúčových projektov má byť vraj neochota technologického giganta zaplatiť obrovské množstvo peňazí, ktoré si hry vyžadujú. Začiatkom februára nám dokonca Google oznámil, že plánuje pozastaviť svoje interné vývojárske štúdiá pre Stadia, hoci chce túto službu zatiaľ i naďalej udržať pri živote.

Ako teda môžeš vidieť, budúcnosť tejto platformy na cloudové streamovanie hier nie je moc ružová a zrušenie dôležitých herných projektov jej nijako nepomôže. Aj preto si budeme musieť počkať na oficiálne vyjadrenie spoločnosti Google, ktorá, ako môžeš vidieť, sama netuší čo ďalej.

Poznáš platformu Google Stadia, na ktorú sa mali dostaviť ďalšie skvelé hry? O názor sa s nami môžeš podeliť dole v komentároch.

Zdroj: videogameschronicle.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -